Żary: Jeden medal na Mistrzostwach Polski w zapasach

Poniedziałek, 24 maja 2010, 19:44
Aktualizacja: Wtorek, 25 maja 2010, 9:51
Nasi zawodnicy wywalczyli w Żarach jeden medal podczas MP seniorów w zapasach
Tylko, a może aż, jeden medal wywalczyli nasi zapaśnicy podczas Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym, które zostały rozegrane w Żarach.

Na matach zobaczyliśmy zaledwie trzech zapaśników wałbrzyskiego Zagłębia oraz jednego reprezentanta Herosa Czarny Bór.

W kategorii wagowej 66 kg zwyciężył Sylwester Charzewski z Gryfa Chełm, a Marcin Hader z Zagłębia Wałbrzych uplasował się na 10. miejscu. Warto w tym miejscu wspomnieć, że Charzewski to były mieszkaniec Grząd Górnych w gminie Czarny Bór. W tej samej kategorii srebro wywalczył Tomasz Świerk, były zawodnik wałbrzyskiego Zagłębia, obecnie reprezentujący barwy Śląska Wrocław.

W kategorii wagowej 74 kg Damian Szczelina z Herosa Czarny Bór był bliski wywalczenia medalu, ale ostatecznie zajął 5. miejsce. Tutaj najlepszy okazał się Julian Kwit, kolejny wychowanek Zagłębia, walczący teraz dla Sląska Wrocław. Na 7. pozycji zawody ukończył wychowanek Herosa Czarny Bór - Łukasz Charzewski.

W kategorii 84 kg mieliśmy dwóch swoich reprezentantów. Świetnie walczył Michał Jóskowski, który stanął na najniższym stopniu podium. W półfinale Jóskowski musiał uznać wyższość późniejszego mistrza w tej kategorii - Michała Jaworskiego. Niezłe 7. miejsce wywalczył Marcin Nowakowski.

W klasyfikacji drużynowej Zagłębie Wałbrzych zajęło 11 pozycję, a Heros został sklasyfikowany na 17. miejscu w gronie 22 zespołów.