MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Jechali na zakazach

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 30 czerwca 2020, 6:40
Aktualizacja: Środa, 1 lipca 2020, 9:06
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci z wałbrzyskiej drogówki i dzielnicowi z „jedynki” zatrzymali w miniony czwartek do kontroli drogowych trzech mieszkańców Wałbrzycha. Mężczyźni jechali samochodami osobowymi pomimo orzeczonych wobec nich sądowych zakazów kierowania pojazdami.

25 czerwca w nocy po godzinie 3:00 wałbrzyscy funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali do kontroli drogowej na ul. Głównej 32-letniego wałbrzyszanina, który kierował samochodem osobowym pomimo orzeczonego przez sąd do września br. zakazu kierowania pojazdami.

Kilka godzin później na ul. Noworudzkiej inni policjanci wałbrzyskiej drogówki sprawdzili wymagane uprawnienia u 22-letniego mieszkańca naszego miasta. Kierujący samochodem osobowym mężczyzna jechał nim pomimo orzeczonego przez sąd do kwietnia 2022 roku zakazu kierowania pojazdami. Tego samego dnia około godziny 19:00 – tym razem dzielnicowi z Komisariatu Policji I w Wałbrzychu – przy ul. Basztowej zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna także posiadał aktywny zakaz kierowania pojazdami wydany przez sąd.

Przypominamy za jazdę pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami można trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami. Oczywiście kierujących czekają także wysokie grzywny.

Twoja reakcja na artykuł?

1
14%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
57%
Przeraża

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szybka wpadka

Książ zapłaci czynsz

Kary za prędkość

Wyborcza loteria

Przyjedzie Duda

Starszy mężczyzna przeszarżował

Ukradł i sprzedał

Otrzymali ozonatory