Czytających: 4651

Kraj: Janik z medalem

Sobota, 9 lutego 2013, 13:28
Aktualizacja: 13:29
W Kościelisku–Kirach odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w biathlonie. Na razie nasi biathloniści wywalczyli 1 medal. Zdobył go Mateusz Janik z Melafiru Czarny Bór.

W biegu sprinterskim w kategorii juniorów młodszych Janik był bardzo blisko wywalczenia medalu, ale ostatecznie został sklasyfikowany na 4. miejscu. Na 7. Pozycji zawody ukończył Bartłomiej Filip, a 11. był Patryk Dąbrowski. W rywalizacji juniorów z naszych zawodników najlepiej wypadł Przemysław Sobies, który zajął 8. pozycję, a Bartłomiej Gwałt został sklasyfikowany na 10. miejscu, a Łukasz Pancerz zakończył bieg na 11. pozycji.

W biegu na dochodzenie Janik poprawił swoją pozycję i wskoczył na podium. Nasz zawodnik może zatem cieszyć się z brązowego krążka. Filip finiszował na 6. pozycji, a pozostali znaleźli się poza czołową dziesiątką. Wśród juniorów znów najlepiej zaprezentował się Sobies, który tym razem był 7. Pancerz zajął 10. pozycję, Słonina 11., a Gwałt 12.

Tymczasem w czeskim Novym Mieście odbywają się Mistrzostwa Świata Seniorów w biathlonie. W kadrze męskiej mamy czarnoborzanina Krzysztofa Pływaczyka. W pierwszym starcie, a mianowicie sztafecie mieszanej, Pływaczyk wraz z Łukaszem Szczurkiem i Krystyną Pałką oraz Magdaleną Gwizdoń zajęli 10. lokatę.