Kraj: Janik i Gwałt najlepsi w Polsce

Sobota, 11 lutego 2012, 13:25
Aktualizacja: Niedziela, 12 lutego 2012, 15:12
Bartłomiej Gwałt
W Wiśle Kubalonce odbywają się Mistrzostwa Polski Juniorów w biathlonie. Świetnie spisują się na tej imprezie dwaj zawodnicy Melafiru Czarny Bór – Bartłomiej Gwałt i Mateusz Janik.

Mistrzostwa Polski Juniorów to jednocześnie XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

W biegu sprinterskim juniorów młodszych najlepszy był Mateusz Janik, który wyprzedził o 26 sekund Bartłomieja Gwałta. Pozostali zawodnicy Melafiru: Patryk Dąbrowski – 9., Łukasz Pancerz – 18., Gracjan Cabała – 21., Mariusz Wtorek – 22.

W rywalizacji juniorów byli biathloniści Melafiru zajęli niezłe pozycje: Przemysław Sobies był 7., a Dawid Stec 15. W kategorii juniorek młodszych jedyna zawodniczka Melafiru - Agata Michalik - zajęła 13. pozycję. Zwyciężyła Anna Orawiec z Żywca.

W biegu pościgowym wśród juniorów młodszych zawodnicy Melafiru zmienili się kolejnością. Lepiej na trasie, zwłaszcza na strzelnicy, radził sobie Gwałt i to on wywalczył złoto, a Janik dobiegł do mety na drugim miejscu. Dąbrowski był 9., Pancerz 16., Wtorek 18., a Cabała 20.

W kategorii juniorów Sobies zajął 11. lokatę, a Stec był 16. Wśród juniorek młodszych Michalik ukończyła start na 12. pozycji.