Czytających: 4170

Jakuszyce: Janik blisko podium

Piątek, 28 grudnia 2012, 18:58
Aktualizacja: Niedziela, 6 stycznia 2013, 11:10
Mateusz Janik, biathlonista Melafiru Czarny Bór, zajął 6. miejsce podczas pierwszego dnia Mistrzostw Polski w Biathlonie, które odbywają się w Jakuszycach.

Bieg sprinterski na dystansie 10 km wygrał Łukasz Słonina, który był bezbłędny na strzelnicy i to zapewniło mu niespodziewany triumf. Słonina wyprzedził Łukasza Szczurka oraz Grzegorza Guzika. Na 6. miejscu finiszował mieszkaniec Borówna Mateusz Janik, który do brązowego medalu stracił 25 sekund. Na 10. miejscu finiszował Przemysław Sobies, a tuż za nim uplasował się Krzysztof Pływaczyk, który wypadł zdecydowanie poniżej oczekiwań, ale przy 5 niecelnych strzałach trudno było liczyć na lepszy wynik. Pozostali czarnoborzanie zajmowali następujące lokaty: Łukasz Pancerz – 14., Bartłomiej Filip – 16., Bartłomiej Gwałt – 22., Mateusz Stec – 24., Mariusz Wtorek – 31., Patryk Dąbrowski – 38., Dawid Stawiarski – 44., Gracjan Cabała – 45. Bieg ukończyło 51 zawodników.