MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Jan Beszterecha, czyli człowiek z pasją

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Sobota, 6 grudnia 2014, 6:25
Aktualizacja: 16:12
Autor: red
Fot. UM Boguszów–Gorce
„Życie z pasją po prostu lepiej smakuje” to motto spotkania czytelniczego, które zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna – Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa – Priorytet 2” w dniu 4 grudnia.

W spotkaniu uczestniczyli podopieczni Agnieszki Błażuk z klasy 6 „A” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Boguszowie-Gorcach. Gościem specjalnym spotkania był Jan Beszterecha, który z niezwykłym zaangażowaniem opowiedział uczniom o swoich pasjach, zainteresowaniach i pracy nad sobą.

Jan Beszterecha od urodzenia jest mieszkańcem Boguszowa-Gorc. Z zawodu nauczyciel z 31-letnim stażem, z zamiłowania pasjonat turystyki, muzyki oraz przyjaciel dzieci i młodzieży. Aktywnie uczestniczy w życiu miasta jako przewodnik wycieczek, juror konkursu Piosenki Turystycznej, opiekun grup podczas rajdów. Odpowiedzialny, zrównoważony, empatyczny – tak można określić osobę pana Jana. Gość spotkania wprowadził uczniów w świat swoich pasji, ciekawie opowiedział o korzyściach płynących z rozwijania zainteresowań, zachęcając do czynnego uprawiania turystyki pieszej. Zaprezentował zdobyte odznaki turystyczne, które świadczą o wytrwałości i konsekwencji podjętych działań i są swoistą materialną nagrodą za trud górskiej wędrówki. Starał się przekazać, iż jednym z najważniejszych motywów podejmowania takich wyzwań są względy natury estetycznej, emocjonalnej i poznawczej. Uczniowie uczestniczyli w rozmowie opowiadając o swoich zainteresowaniach. Spotkaniu towarzyszyła prezentacja nowości książkowych, przewodników turystycznych, map i informatorów związanych z regionem. Pan Jan zaproponował uczniom zorganizowanie na wiosnę wspólnej wycieczki.

Wybór osoby pana Jana Beszterechy okazał się wyborem trafnym, gdyż człowiek, który posiada pasje, jest osobą interesującą dla innych, mającą dużą wiedzę oraz indywidualność. Uczniowie i organizatorzy spotkania brawami podziękowali panu Janowi za poświęcony czas i niezwykłą serdeczność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wrócił stand–up

Promesy na sprzęt

Przyjedzie Duda

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~benkmen 6-12-2014 13:09
Hmm..Bez pasji nie ma życia. Prawda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie praca

Ruszyły próby

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Projekt warty polecenia

Nowość SILENTlive