MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 27 września
im. Kosmy, Damiana

Jak wygląda sytuacja miejskich spółek – Aqua Zdrój dołuje

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 28 maja 2020, 12:43
Aktualizacja: Sobota, 30 maja 2020, 9:21
Autor: PAW
Fot. archiwum
Prezydent Roman Szełemej przedstawił podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta sytuację miejskich spółek w okresie pandemii.

Najtrudniejsza sytuacja jest związana z Aqua Zdrojem.
- Sprzedaż usług gastronomicznych, eventowych, sportowych, basenowych została wstrzymana. To musiało odbić się na stronie finansowej spółki. Próbujemy ustalić, co rząd miał w istocie na myśli pozwalając od 6 czerwca na funkcjonowanie basenów. Nie ma żadnych rozporządzeń w tej sprawie. Jak bezpiecznie korzystać z basenów czy saun? Nie mam żadnych złudzeń, że liczba chętnych do korzystania z takich obiektów będzie śladowa. Przed pandemią było tych osób pływających kilkaset każdego dnia. Teraz można się spodziewać zaledwie kilkudziesięciu pływających na dzień. To katastrofalnie nieopłacalne i dlatego Aqua Zdrój pozostaje wygaszony w swej działalności. Najpierw musimy być pewni, że stworzyliśmy odpowiednie warunki bezpieczeństwa, później musimy rozeznać sytuację, czy będą chętni do korzystania, a dopiero później czy to się ekonomicznie opłaca. Prezes spółki prowadzi niełatwe rozmowy z pracownikami. Zadaniem prezesa jest utrzymanie spółki, by mogła przetrwać w tym najtrudniejszym czasie. Redukcja etatów była konieczna. Wierzymy jednak, że te osoby do tej pracy wrócą. Nie jest to łatwa sytuacja dla zarządu i dla pracowników. To ogromne wyzwanie dla obiektów hotelowych, które obecnie świecą pustkami. Spółka obniżyła do maksymalnego minimum koszty funkcjonowania. Obiekt nie jest i nie był bilansującym się finansowo i stąd miasto przekazuje co rok kilkumilionową rekompensatę celem wyrównania bilansu spółki. Większa aktywność Aqua Zdroju powinna nastąpić w okresie powakacyjnym. Hala sportowa przy ulicy Wysockiego jest otwarta, odbywają się tam zajęcia sportowe.

Zdaniem prezydenta działalność MZB odbywa się standardowo i spółka działa prawidłowo.
- Stało się tak dzięki sprawnemu zarządzaniu - mówi prezydent. - Spółka nawet przez chwilę nie odnotowała poważniejszych zakłóceń. Wspieramy działania proinwestycyjne, by wzmacniać miejscowe firmy. Planujemy kolejne inwestycje budowlane.

W MZUK-u nie nastąpiły większe przerwy w funkcjonowaniu.
- Pandemia nie ułatwia pracy tym osobom, które mają osobisty kontakt z odpadami komunalnymi, ale stanęli oni na wysokości zadania i dbają o czystość naszego miasta. Pojawiają się skargi mieszkańców, m.in. ulicy Królewieckiej o nieprzyjemnym zapachu. Nie kwestionuję tego, ale on pojawia się co kilka, a nieraz co kilkanaście dni. Niemal wszystko odbywa się w zamkniętych przestrzeniach, ale czasami mieszkańcy odczuwają uciążliwości, ale staramy się łagodzić ten problem. Zapewniam, że nie jest to groźne dla zdrowia i ma jedynie charakter dokuczliwy. Chcemy zbudować kolejną halę i to pozwoli w całości zlikwidować ten dyskomfort mieszkańców - kontynuuje prezydent.

Mówiąc o Zamku Książ i Palmiarni prezydent podkreślił, że spółka najtrudniejszy okres ma za sobą.
- Pojawiają się turyści, goście hotelowi. W weekend było około 1000-1500 turystów. Odżyła również Palmiarnia. Aktywność i sukteczność pani prezes i pracowników przynoszą efekty. To nie wystarczy na bezpieczne funkcjonowanie, ale mamy tu tendencję wzrostową. Spółka jest beneficjentem różnych pomocowych działań i korzysta z tych pieniędzy.

Stara Kopalnia dostosowała maksymalnie swoje funkcjonowanie do okresu pandemii. Też pojawili się tam pierwsi turyści i organizowane są pierwsze wydarzenia.
- Liczymy, że liczba odwiedzających tu również stopniowo będzie rosnąć - kończy prezydent.

Twoja reakcja na artykuł?

11
29%
Cieszy
13
34%
Hahaha
3
8%
Nudzi
1
3%
Smuci
2
5%
Złości
8
21%
Przeraża

Czytaj również

Przelew dla Wałbrzycha

Obiekt jak marzenie

Zabrzmiał blues

Komentarze (45) Dodaj komentarz

~Czytelnik 29-05-2020 8:17
muł
~księgowy 31-05-2020 11:17
do: ~Czytelnik (8:17)
Wychodzi na to że Szełemej władował setki milionów w obiekt który zostanie za kilka lat zrujnowany tak jak Porcelana Wałbrzych. Tego typa należy jak najszybciej pozbawić władzy dla naszego dobra i przyszłości naszych dzieci!
~Czytelnik 29-05-2020 8:19
czyli wygląda na to, ze aqua powoli chyli się ku upadkowi, bo jak to utrzymywać skoro budżet miejski zadłużony, a tu trzeba byłoby dołożyć pewnie kilkanaście milionów złotych
~olo 29-05-2020 9:03
Gołębiowski 5 hoteli zatrudnia około 1000 osób wziął kredyt pod zastaw swego prywatnego majatku czeka na koniec pandemi ,ale jako ,, prywaciarz ,, daje rade nikogo nie zwalnia
~Hotelowo 29-05-2020 10:56
do: ~olo (9:03)
Gołębiewski to jest Gołębiewski, ma większą swobodę zarządzania ! Poza tym Gołębieski to nie tylko luksusowe hotele, ale też wspaniałe wyroby np. cukiernicze. Więc nie porównuj miejskich spółek do prywatnych luksusowych działalności.
~ponury troll 30-05-2020 8:02
do: ~Hotelowo (10:56)
Miejskie spółki zarządzane są przez Romana Szełemeja, mianował prezesów którzy się nie sprawdzają bo mają tak samo przeżarte mózgi jak twój mały móżdżek. Wyjedź z miasta, przynosisz wstyd mojemu prezydentowi. nie potrzebujemy tu wariatów.
~olo 30-05-2020 8:02
do: ~Hotelowo (10:56)
Gołębiewski to nie jest swoboda ,bo jest demokracja , to jest to że facet 50 lat wstecz startował w biznesie od ZERA i zna zasady rządzenia bo to jest jego własny majątek , a tu przyszedł facet na gotowe na tzw państwowy majątek stała pensja zrobił sie kryzys oszczędnosci brak zadłużenie narasta i ,, plajta ,, ,to dotyczy wszystkich PREZESÓW itp typów jest problem ,zmiana podobna sytuacja jest np w sporcie zły trener wylatuje , ekonomia nie polityka
~księgowy 31-05-2020 11:26
do: ~olo (8:02)
Cały czas powtarzam: Szełemej i jego doradcy nie maja bladego pojęcia o zarządzaniu i podstawach ekonomii. Albo w grę wchodzą czynniki które nakazują im rujnowanie i zadłużanie. Nie ma innych opcji.W obu przypadkach dyskwalifikuje to Szełemeja jako admina gminy Wałbrzych!
~ponury troll 29-05-2020 9:26
spokojnie, sprzedadzą aqua zdrój za symboliczną złotówkę i będzie cacy.
~v7 29-05-2020 10:31
Dopóki społeczeństwo będzie miało myślenie POLINiaków, nigdy nie odbijemy się od dna, jesteśmy sterowani przez cwanych samorządowców, którzy nie robią nic, oprócz obrania kredytów i durnych inwestycji, pogrążających POLINiaków. Kto zbiera podpisy w mieście na rzecz kandydata Sorosa, aaaa i co, gadki szmatki, a dymają nas jak chcą, ci sami ludzie doprowadzili do sprzedaży majątku narodowego, a teraz tumanią różnymi projektami. Efekt jest taki, że część ludzi zblatowanych z panami, ma pracę za grosze, reszta pracuje w obozach pracy, lub na zachodzie, i czyja to wina, że wybieramy ludzi, którzy mają w nosie problemy mieszkańców, oni służą innym panom, a nas tylko okradają z godności, naszych tradycji, wartości. Będziecie niedługo kamienie jeść, ale wyjdzie gość w mediach i powie, to wina rządu, nie moja, a POLINiaki, tak tak, zabawa trwa, miasto tonie w długach, czy komuś od tych długów żyje się lepiej, nieee, więc kręcą wami jak pajacami na gumkach, ale się robi haha jak tam budżety partycypacyjne, jakie piękne słowo prawda. Dobra panie Jacku zbieraj pan podpisy dalej, lemingi i tak będą myśleć, że to dla ich dobra działacie haha
~v7 29-05-2020 10:36
Brania* Aqua już jest zatopione, i po co ten projekt z małym basenikiem bez niecki zewnętrznej, kasa w błoto, ale grupa invalbrzych czuwa haha
~marcin 29-05-2020 10:43
Jakos mnie to nie dziwi . Prezes AQUA jedyne co potrafi to opluwać połowę społeczeństwa . Facet z namaszczenia PO dziwi sie ze brak kasy. A ceny za wynajem boiska na piaskowej jak za narodowy . POtem płacz ze nikt nie chce korzystać ( teraz osobiście do niego Ja nigdy nie skorzystam z usług twojej firmy dopóki nie przestaniesz mnie obrażać ) O starą złomiarne się nie martwię bo w Wałbrzychu wszystko sie zlikwiduje tylko nie nikomu nie potrzebne te ....o Bo gdzie nasz car by szpanował ??
~Hotelowo 29-05-2020 11:02
W normalnym państwie powinno być tak, budzą premiera w nocy - mówią pani premierze jest katastrofa / kryzys ! Premier odpowiada - trzecia półka czerwony segregator, postępować według procedur. W PiSie mamy tak, że nie wiedzą co mają robić, panuje chaos !!! PiS zajmuje się wyborami swoim korytem !!! W nocy na kolanach coś podejmują !! później wszyscy zdziwieni że Polska upada. CO BĘDZIE JAK WYBUCHNIE WOJNA ? PIS NIE PRZYGOTOWANY ZAATAKUJĄ POLSKĘ a PiS będzie dopiero zastanawiał się czy użyć czołgu czy karabinu, w nocy będą obradować na tym.
~marcin 29-05-2020 11:49
do: ~Hotelowo (11:02)
W normalnym państwie prezes miejskiej spółki jest powoływany z konkursu a nie z politycznego nadania w dodatku z odległego miasta . Oraz w normalnym państwie prezes spółki która świadczy usługi dla mieszkańców Nie szydzi i nie pluje na tych mieszkańców Mowa tu o prezesie aqua Ja mu nie dam ani grosza za to ze szydzi z moich poglądów
~Hotelowo 29-05-2020 12:17
do: ~marcin (11:49)
Ma racje jeśli szydzi, PiS doprowadził gospodarkę do bankructwa w wielu zakładach, PiS tylko dba o kościół tam normalnie ludzie mogą wchodzić i pielgrzymować. Sami rządu Morawiecki i Kaczyński mają gdzieś obostrzenia, nie stosują ile ale na ludzi nakładają obostrzenia i kary. NAWET JAKBY PREZESEM BYŁ PAPIEŻ, to byłoby licho bo obiekty są pozamykane przez Morawieckiego. Jeśli coś jest zamknięte nie może zarabiać, to przynosi straty ! żaden super prezes tego nie załatwi.
~ponury troll 30-05-2020 7:54
do: ~Hotelowo (11:02)
puknij się w pusty łeb. Szełemej nas obroni przed wojną!
~Hotelowo 29-05-2020 11:06
Tarcza nie działa jak należy, w niektórych przypadkach trzeba kasę oddać do rządu, bo to zwykły kredyt lichwa. Rząd tylko w telewizji pięknie opowiada jak pomagają, w rzeczywistości wszystko jest do bani ! PiS zawsze winnych znajdzie gdzieś indziej, powoli się każdy o tym przekonuje.
~caesar 29-05-2020 11:11
Jeżeli cyt. " MZB dzięki sprawnemu zarządzaniu" jest w dobrej sytuacji a Aqua Zdrój jest w tragicznej wniosek nasuwa się sam. Zarządzanie jest niesprawne. Czyżby zapowiedź zmiany Pana prezesa ? Tak by było gdyby rządziła ekonomia i logika nie zaś układy partyjne.
~Hotelowo 29-05-2020 11:23
do: ~caesar (11:11)
Co ma do tego prezes i MZB ? Aqua Zdrój jest nieczynny od marca, tutaj nie pomoże nawet sam Gołębiewski. MZB działa normalnie, ma zarobek. Aqua Zdrój całkiem jest zamknięty i rząd na razie nie ma zamiaru basenów otwierać ! Nawet jeśli otworzą mało osób przyjdzie, bo ludzie boją się koronawirusa. OBIEKT BĘDZIE DOBRZE DZIAŁAŁ JAK BĘDĄ LUDZIE, JEŚLI NIE TO splajtuje. Czy to takie trudne w tych waszych łebkach poukładać ?
~v7 29-05-2020 12:06
do: ~Hotelowo (11:23)
Hotelowo, ściemniaczu zmieniający nicki, ściemniać możesz ludzi bez wiedzy, rząd na ratowanie Aqua przeznaczył 300tys i nie lichwa, bo lichwa to jest w wiadomych bankach z którego bierze miasto kredyty, i co się stało z kwotą 300tys, czy zwykły Kowalski wie, że państwowy MOPs wypłaca ludziom kasę na badania w prywatnej klinice prezydenta, ale pluć na rząd łatwo, prawda 😀 😀 😀
~Hotelowo 29-05-2020 12:25
do: ~v7 (12:06)
Gdyby przeznaczył to nie byłoby problemu ! Na razie to tylko zwykłe kłamstwo że PiS coś przeznaczył ! Wiem u nas ten sam problem mamy, wszystko ładnie i dużo w TVP w rzeczywistości dramat !
~v7 29-05-2020 13:25
do: ~Hotelowo (12:25)
Wałbrzyska Enitra, zakład wybudowany od podstaw, nie jak Stara Złomiarnia z gotową infrastrukturą, lub Aqua z przejęciem gruntów i obiektów, czy tam płaczą, że to wina rządu, zaraz dojdziemy do momentu, że pandemię wywołał kaczor, żeby cały świat zrujnować. Więc Enitra w tym momencie jest na 0, ale powoli wracają na właściwe tory, w jakim położeniu jest Aqua i SK, i tu się kłania pomysł inwestycji, jak masz biznes plan, to zarabiasz, a jak sprzedajesz tylko papiery udziałów w spółkach i zatrudniasz kolegów do rad nadzorczych, to później krzyczysz, to wina rządu 😀 Ale cóż, publiczne środki, łatwo się wydaje, a że się miasto zadłuża, a co tam, przecież wszyscy się zadłużają, gdyby Enitra funkcjonowała jak ratusz, to dzisiaj byłby tam gruz, jaki stworzyli wielcy reformatorzy.
~Jaaa 31-05-2020 16:19
do: ~v7 (13:25)
Dlatego mądrzy ludzie tworzą takie biznesy jak Enitra i inne, które płacą podatki (bo zarabiają...). A nieudacznicy idą w politykę i samorząd. Łupią tych mądrych podatkami... Prezydent chwali się na bilbordach, jak miasto pomaga przedsiębiorcom. Śmiech przez łzy. Warunki nie do spełnienia. Dostałem pomoc od PUP, ZUS z tarczy, a miasto zajęło mi konto za podatek od nieruchomości... Ewakuacja z miasta jedynym wyjściem...
~ponury troll 30-05-2020 8:00
do: ~Hotelowo (12:25)
Jeśli znajomi ci mówią ze jesteś normalny to wiedz, że to kłamstwo. Biedaku, wyłącz TV i weź się do pracy, np. sadź drzewa w Wałbrzychu tak jak prezydent.
~księgowy 31-05-2020 11:27
do: ~Hotelowo (11:23)
Dlaczego więc rząd i samorząd pozwala na terror medialnych histerii ?Na to są przecież paragrafy...
~Plastikowy Romek 29-05-2020 11:39
AquaZ nie dołuje. Ona tonie. Stara kopalnia dołuje.
~mike 52423 29-05-2020 12:27
ludzie romek juz dawno chciał sprzedac aqua teraz nadazyla sie okazja i zrobi wszystko zeby to zrobic
~Gohciu 29-05-2020 13:58
do: ~mike 52423 (12:27)
Świnta prowda... A PM dalej będzie brylował w lokalnych mediach jako??? - ZBAWCA.
~olo 29-05-2020 14:24
Odp jest prosta Wałbrzych zero przemysłu Polskiego , strefa i onne firmy tego typu markety zwolnione z podatku a ludzie mało zarabiają i nie ma skąd miasto pieniędzy brać tak doprowadziła polityka Balcerowicza i całej obecnej opozycji
~księgowy 31-05-2020 11:23
do: ~olo (14:24)
Stało się to przed czym przestrzegałem od lat 10: Szełemej doprowadził Wałbrzych do faktycznego bankructwa, pudrowanie bankruta pozytywnymi opiniami izby obrachunkowej nic nie daje. Teraz Szełemej zwala winę na ,,koronaprzekręt", umywa ręce bo tak mu wygodnie. I tak Wałbrzych został sprowadzony do poziomu wioski, skoro ludzi pozbawiono obiektu umożliwiającego uprawianie kultury fizycznej w formie wodnych sportów. W tej chwili przecież nie działa ŻADEN basen w Wałbrzychu! Wstyd!
~Szełemej musi odejść 29-05-2020 15:29
Zapamiętajcie Państwo. To dołowanie za sprawą Szełemeja, który z upodobaniem występował "parciem na szkło" i liczył metry asfaltu a nie pomógł spółkom miasta
~Szełemej musi odejść 29-05-2020 15:33
Basen otwarty , stadion, lukier na szybach do polizania przez szkło. To wam szełemej obiecał. Pan obiecał kożuch- słowo pana grzeje. Pożyczek na lichwę nie obiecał a bierze bez opamiętania
~Hotelowo 29-05-2020 18:17
do: ~Szełemej musi odejść (15:33)
A co nam PiS naobiecał ? gdzie to jest wszystko ? nawet maski musieliśmy sami dawać na szpitale, jak niejaki Sosiński był od sportu wtedy kryzysu nie było, a wszystko było rozpizdziane, więc o czym ta dyskusja ?
~Pała Wodza 29-05-2020 19:47
do: ~Hotelowo (18:17)
Obiecał 500+ i dał.Mieszkanie+ i budują,książki dla gimbazy i dał, postojowe dla firm i dał.pdał.Mvatowskąobiecał, że zlikwiduje i załatwił. Maseczki to propaganda.Szpitale od lat miały je mieć. Jednej rzeczy pis nie zrobił, a obiecał: Nie spacyfikował do spodu platfusiarni i esbecji.
~Hotelowo 30-05-2020 7:43
do: ~Pała Wodza (19:47)
500 plus z podatków i wszystko podrożało 2x + plus nowe podatki ( zabrano szpitalom kase wszyscy musieli się składać na maski i rękawiczki ) żaden to interes. Mieszkanie + te drogie z czynszami jak w Sky Tower ? I Szełemej też wybudował i buduje, żaden wyczyn dla PiSu. Maseczki to propaganda PiS zgadza się PiS na tym zarobił, dlatego nie kazali nosić, dopiero jak kupili kazali nosić. Testy są trafione Dudy przyjaciel na nich zarabia. To jest mafia PiSowska + liczne afery.
~ponury troll 30-05-2020 7:57
do: ~Hotelowo (7:43)
Afere to masz we łbie, tak się podnieciłeś że srasz komentarzami co chwila, weź tabletki albo idź do psychiatry. Wstyd że w moim Wałbrzychu mieszka taki oszołom, trzeba ci wyciąć nabiał by powstrzymać rozmnażanie takich świrów.
~księgowy 31-05-2020 11:18
do: ~Hotelowo (18:17)
Kolego, zrozum że PiS i PO to jedna spółka.Tylko udają że jest inaczej.
~Zenon 29-05-2020 21:41
Fakt faktem że ten nowy prezes aqua to porażka
~obserwator . 1-06-2020 8:21
do: ~Zenon (21:41)
Z nadania PO
~kamil 30-05-2020 0:15
panie Szełemej nie rznij pan głupa tylko pan sprzedaj te aqua a nie każ pan pisać swoi mediom o tragicznej sytuacji
~ponury troll 30-05-2020 7:55
Tylko ludzie z PO mogą rządzić miejskimi spółkami albo ich dzieci. To najlepszy wybór bo tylko ludzie Szełemeja zapewnią sukces!
~Fan z pływania 2-06-2020 19:54
Jak nie będzie Aqua to trzeba się na dobre z Wałbrzycha wyprowadzać.
~ 3-06-2020 17:07
Pojedziesz czerwony bucu na basen do Berlina tam maja tez odkryty basen
~Jerzy Jacek Pilchowski 6-06-2020 13:09
Aqua jest typowym przykładem szełemejowego cwaniactwa. Wydano z budżetu miasta grube miliony na tą inwestycje. Następnie doprowadzono ją na skraj bankructwa - miasto cały czas dopłacało. No i teraz, gdy COVID spowodował dodatkowe straty to jest okazja aby Aqua sprzedać za pół darmo. Kupi to jakiś szełemejowy koleżka i zaczne na tym zarabiać.
~mikey 9-06-2020 13:40
z aqua bedzie jak z nierentownymi poradniami szpitalnymi... wykazac ze sie nie oplaca i zamknac, w przypadku aqua oddac za bezcen... ciekawe kto ma chrapke na obiekt...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kibice chcą remontu

Dzicy lokatorzy

Problemy Aqua Zdroju

Szczepienia i ostrożność

Chcą pieniędzy na stadion