MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Jak szukać pracy za granicą?

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 2 grudnia 2009, 18:14
Aktualizacja: 18:15
Autor: Szela
Jacy pracownicy są poszukiwani w krajach Unii Europejskiej. Jakie trzeba spełnić wymagania, co trzeba wiedzieć o kraju, w którym chcemy pracować.

Odpowiedź na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać w czwartek w Regionalnym Centrum Promocji Gospodarczej podczas Dni Mobilności Pracowniczej. Akcję organizuje Europejska Służba Zatrudnienia EURES, działająca przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Wałbrzychu. - Zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani podjęciem pracy za granicą, a także i instytucje zajmujące się doradztwem zawodowym – mówi Alicja Przepiórska z EURES-a.

Podczas Dnia Mobilności Pracowniczej doradcy z Austrii, Niemiec, Czech, Finlandii, Francji i Wielkiej Brytanii będą informować przy swoich stoiskach o warunkach pracy oraz życia w wybranych krajach. Będzie też możliwość zorientowania się, jakie zawody mają największe powodzenie w krajach wspólnoty. Pracownicy DWUP udzielą wszelkich wyjaśnień na temat formalności, niezbędnych przy zatrudnieniu za granicą. - Dajemy przy tym gwarancję, że proponowane przez nas miejsca pracy są absolutnie legalne, nie ma możliwości, aby pracownik został oszukany, a gdyby doszło do nieprawidłowości, poradzimy, gdzie szukać pomocy – podkreślają doradcy z EURES-a.

Dzień Mobilności Pracowniczej w Wałbrzychu rozpocznie się o 11 i potrwa do 14. Wstęp i wszystkie konsultacje są bezpłatne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szczawno wyróżnione

Wznowili działalność

Sala Krzywa odzyskuje blask

Promesy na sprzęt

Książ w średniowieczu

Rozwaga nad wodą

Przyjedzie Duda

Plac przetestowany