MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Jak przetrwać kryzys, czyli spotkanie lokalnych przedsiębiorców w Szczawnie Zdroju.

Wiadomości: Szczawno Zdrój
Poniedziałek, 30 marca 2009, 15:48
Aktualizacja: 15:50
Autor: aga
Fot. mario
Jak wygrać w sytuacji potencjalnie przegranej...? W Szczawnie Zdroju spotkali się lokalni przedsiębiorcy i rozmawiali skutecznej strategii rozwoju we współczesnych realiach gospodarczych.

Konferencja poświęcona została tematyce zarządzania strategicznego przedsiębiorstwami w warunkach niepewności, czyli w świetle światowego kryzysu finansowego. Podstawowym celem konferencji była identyfikacja ważnych problemów zarządzania strategicznego oraz nakreślenie pożądanych kierunków badań.

Jak się okazuje lokalni przedsiębiorcy nie odczuli w tak dużym stopniu globalnego kryzysu.
Przedsiębiorcy podkreślają, że pytaniem podstawowym, które trzeba sobie zadać jest pytanie w jak dużym stopniu kryzys dotknął nasz kraj i nasze miasto. Problem kryzysu przyszedł do nas zza Atlantyku – tam jest rozwinięty na tak potężną skalę, a my musimy podjąć wszelkie działania, które mogą nas przed nim zabezpieczyć.

Nie ma się co oszukiwać. Kryzys jest, a jego skutki są widoczne i odczuwalne. Redukcja etatów, grupowe zwolnienia i potrzeba życia codziennego, to na dzień dzisiejszy najbardziej aktualne tematy. Kryzys jest i zwykły przeciętny człowiek nie jest w stanie tego zmienić. Znaleźć rozwiązanie mogą właśnie przedsiębiorcy, bo to oni zarządzają firmami, w których my pracujemy. Także pamiętajmy, że każda decyzja podjęta na takiej konferencji będzie w mniejszym lub większym stopniu dotyczyć każdego z nas.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Przyjedzie Duda

Bezpieczeństwo w wakacje

Przychodnia "Krzysztof" przyjmuje zapisy

Czy strażnicy zerwali plakaty wyborcze?

Najlepszy projekt

Jacek C. na wolności

Duda w Wałbrzychu

Minister wręczyła granty