Wałbrzych: Jak grali byli wałbrzyscy piłkarze?

Poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 13:20
Aktualizacja: 20:32
W zespołach I i II–ligowych występuje kilku piłkarzy, którzy mają za sobą grę w wałbrzyskich klubach.

W ekipie I-ligowej Floty Świnoujście gra Damian Misan, wychowanek kamiennogórskiej Olimpii, który w Górniku spędził zaledwie kilka miesięcy. Misan zagrał w meczu Floty z Kolejarzem Stróże. Były napastnik Górnika wyszedł w podstawowym składzie, ale został zmieniony w 66. minucie spotkania.

W brawach I-ligowego Zawiszy Bydgoszcz bardzo dobrze radzi sobie Paweł Oleksy. Wychowanek Lesku Czarny Bór i były gracz zespołu juniorów Górnika Wałbrzych, występuje w Bydgoszczy na pozycji lewego obrońcy. W meczu Zawiszy z Olimpią Elbląg (0-0) Oleksy zagrał pełne 90 minut.

Wreszcie w barwach Bałtyku Gdynia, rywalizującego podobnie jak nasz Górnik w II lidze zachodniej, można oglądać Piotra Włodarczyka, który jest wychowankiem Zagłębia Wałbrzych, a w latach 90. występował też w KP Wałbrzych na boiskach zaplecza ekstraklasy. Były reprezentant Polski zagrał w Toruniu cały mecz, a jego Bałtyk przegrał 0-3 z Elaną.