MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 7 sierpnia
im. Doroty, Kajetana

Jak funkcjonuje wałbrzyska służba zdrowia?

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 6 maja 2019, 7:33
Aktualizacja: 9:24
Autor: PAW
Fot. archiwum
Zapewne wałbrzyszanie na temat funkcjonowania wałbrzyskiej służby zdrowia mają zróżnicowane opinie. Dlatego zachęcamy do wyrażania ich w komentarzach.

Jak wynika z różnych rankingów, wałbrzyskie szpitale zajmują w nich całkiem niezłe pozycje, jeśli weźmiemy pod uwagę Dolny Śląsk. Zresztą podczas ostatniej sesji prezydent Roman Szełemej mówił o sytuacji w lecznictwie.
- Wałbrzyskie szpitale mają lepsze wyniki finansowe niż wiele szpitali w Polsce. Szukamy jednak cały czas wsparcia dla naszego szpitala, bo chodzi o przeniesienie pediatrii z Batorego na Piaskową Górę, bo to jest konieczność, ale trzeba spełnić wiele wymogów formalnych - informuje prezydent.

Jednocześnie Roman Szełemej odnosi się do dość kontrowersyjnej sytuacji, w której często znajdują się osoby dzwoniące po pogotowie ratunkowe.
- Dyspozytor z Wrocławia kieruje zespół ratownictwa medycznego w określone miejsce - mówi Szełemej. - Zdarzają się jednak pomyłki i dlatego pogotowie niemal non stop jest w trakcie jazdy. Niestety, ale podstawowa opieka zdrowotna jest niewydolna, a małe szpitale mają spore problemy z funkcjonowaniem. Niedobór kadr jest zatrważający.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
27
96%
Przeraża

Czytaj również

Wałbrzych spadł w rankingu

Wytyczyli kolejny odcinek

Niezwykła fontanna

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~Medyk 6-05-2019 9:34
Wypadają źle, strasznie źle. Szpital Górniczy szczególnie SOR to porażka totalna. Strach tam się dostac. Wszyscy o tym wiedzą i nikt nie ponosi odpowiedzialności za taką sytuację !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
~Chora 6-05-2019 10:13
W całej Polsce są problemy ze SOR długo się czeka ( pokazują to w UWADZE ) taki jest system !!! Decyzją ministra zlikwidowano dyspozytornie numeru alarmowego w Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Świdnicy, Kłodzku i innych miastach. Ogólnie Wałbrzych ma świetną służbę zdrowia, w szpitalach jest czysto, pomieszczenia nowoczesne. Są szpitale w Polsce gdzie panuje średniowiecze, brud kiła i mogiła, kto korzysta ze służby zdrowia i jeździ po różnych szpitalach, powinien znać problem.
~ 6-05-2019 10:17
Zadłużenie szpitala to dla Romka nie problem.
~Andrzej Andrzej 6-05-2019 10:31
W wałbrzyskiej służbie zdrowia największym problemem jest pacjent i to że śmie zawracać głowę lekarzom.
~Oli 6-05-2019 11:33
Korzystałem pomocy okulisty w Szpitalu Górniczym. Jestem mile zaskoczony obsługą. Sympatyczna pani pielęgniarka w recepcji. Zaprowadziła mnie od raz , po załatwieniu niezbędnych formalności do lekarza na oddział okulistyczny. Tam również czekałem krótko. W sumie z badaniem i wypisaniem recepty ok. 40min. Jednak nie wszystko jest tam złe. Ja jestem bardzo zadowolony.
~Olka 6-05-2019 11:34
Nie rozumiem zachwytu niektórych z Prezydentem na czele.Jeżeli jest ok, to znaczy tylko i wyłącznie, że jest garstka pielęgniarek i kilku lekarzy, którzy poważnie traktują pacjenta.I nie wińcie za wszystko tzw systemu.To decyzją Prezydenta zlikwidowano niektóre oddziały.To on spowodował ucieczkę dobrych lekarzy.Zapomnieliście czyje ręce sprzątały Aqua Zdrój przed otwarciem??Pielęgniarek!
~Chora 6-05-2019 13:07
do: ~Olka (11:34)
Jeżdżę po szpitalach, pielęgniarki wszędzie mówią że pielęgniarek brakuje, teraz wprowadzono nowy system, że ileś pielęgniarek musi być na oddziale, jak nie ma to oddział musi być zamknięty. Na PWSZ jest kierunek pielęgniarstwa i mało studentów, ponieważ ciężkie są studia, zarobki fatalne. Służbą zdrowia kieruje Minister Zdrowia i dlatego za każdym protestem pielęgniarki jadą na Warszawę. Rząd ucina wszystko, chorym leki, zamyka szpitale ponieważ chce zaoszczędzić na nas chorych. 3 lata temu za leki płaciłam 10 zł teraz płacę 300 zł tak nasz kochany rząd robi z chorymi.
~kl 6-05-2019 12:38
Potworne kolejki na SOR-ze znacząco zmniejszyłyby się, gdyby nie to,że upici i zafajdani z karetek(na koszt podatnika) mają zawsze pierwszeństwo przed konającym ,którego przywiozła rodzina !
~OP 6-05-2019 12:40
W szpitalach i przychodniach jest całkiem ok ale makabra z rehabilitacją!
~Grażyna 6-05-2019 13:43
Ach strach czytać ten artykuł bo chyba to jest prawda że podobno Szelemej i jego radni w pierwszej kolejności chcą wykończyć przedszkola prywatne a następnie przychodniel ekarskie.
~Jak Winnicki 6-05-2019 14:09
do: ~Grażyna (13:43)
Jeżeli chodzi o przedszkola to ja jako rodzic się cieszę, że będzie coraz więcej publicznych patrz darmowych, a prywatne no trudno strefa czeka.
~M 6-05-2019 17:39
Bylem w szpitalu psychiatrycznym w Wałbrzychu to wola o pomstę do nieba. Malo tego ze kupiłem 10maszynek do golenia na drugi dzień nie było żadnej bo wszystko jest wspólne, szkoda ze z moich rzeczy tak samo szmpon, plyn po goleniu, dezodorant, zel pod prysznic, to samo było jak kogoś przywiazali do łóżka zesikal sie, zesral i lerzal tak 12 godzin... Bez komentarza
~Asiaaa 6-05-2019 19:51
Nikomu nie życzę pobytu na oddziale chorób płuc w Górniczym. Niezłe jaja też odchodzą w przychodni publicznej na Szmidta. |To co się tam dzieje przypomina sceny z książki ,,Jeden dzień Iwana Densowicza" o życiu w łagrze sowieckim.
~marcin 7-05-2019 14:59
Dalej głosujcie na PIS, to zobaczycie co będzie. rząd widzi swoich wyborców w patologii i emerytach, resztę ma w duupie, proszę przeczytać artykuły dotyczące wydatków MOPS, to dopiero jest dramat!!
~Zosia 7-05-2019 19:03
masakra na izbie przyjęć i oddział pulmonologiczny kto tam był to wie.
Kuba2019 23-05-2019 11:42
Takiego steku bzdur i kłamstw dawno nie czytałem.Pielęgniarek jest zbyt mało bo za rządów PO-PSL pozamykano większość szkół pielęgniarskich(również w Wałbrzychu)Teraz wraca się do kształcenia pielęgniarek jednak jest to proces długotrwały kilkuletni.Studia Pielęgniarskie do łatwych nie należą ale też i łatwe być nie mogą bo to nie kurs kroju i szycia.Co zaś dotyczy leków to 3 lata temu za 10 zł można było kupić maści na mendy.Leki były dużo droższe niż są obecnie a wiem bo stale biorę od wielu lat leki na nadciśnienie i wiem ile płaciłem 3-5 lat temu a ile płacę obecnie i żeby była jasność to nie mam uprawnień do tzw recept senioralnych bo jeszcze wiek nie ten.W sprawie zamykanych szpitali to proszę o jakiś przykład z naszego Regionu kiedy w ostatnich 4 latach zlikwidowany został jakiś szpital,pomijając fakt że rząd nie ma nic do likwidacji szpitali. A bzdury które wypisujesz w temacie pielęgniarskich płac przechodzą wszelkie wyobrażenia więc dla twojej informacji podaję że zwykła pielęgniarka sprawująca bezpośrednią opiekę nad pacjentem zarabia w granicach 4 300 netto (moja żona jest pielęgniarką więc podaje bezpośrednio ze źródła)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wakacje z OSiR–em

Łowili aż miło

Aqua Zdrój odżywa

Petycja do prezydenta

Glapiński kończy karierę