MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

IX Regionalny Konkurs Historyczny "Śladami Starożytnych Cywilizacji"

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 13 maja 2013, 6:25
Autor: organizatorzy
Fot. użyczone
w Gminnym Zespole Szkól nr 2 w Wałbrzychu w konkursowe szranki stanęli najlepsi znawcy historii starożytnej wśród uczniów z regionu wałbrzyskiego.

W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 52 młodych historyków z 18 placówek, w tym z 7 – szkół podstawowych i 11 – szkół gimnazjalnych. Uczestnicy IX Regionalnego Konkursu Historycznego „Śladami Starożytnych Cywilizacji” musieli się wykazać m. in. wiedzą na temat dziejów, polityki, sztuki i filozofii oraz osiągnięć cywilizacyjnych starożytnych państw rejonu Morza Śródziemnego.

Oto laureaci konkursu w dwóch kategoriach wiekowych:

SZKOŁA PODSTAWOWA – III edycja

I miejsce
Olga Pyka - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu
Bartosz Jastrzębski - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu

II miejsce
Kamil Rumiak - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu
Michał Skołubowicz - Szkoła Podstawowa Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach

III miejsce
Tomasz Chojnacki - Zespół Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach
Kacper Możdżeń - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu

W części konkursu dla uczniów szkól podstawowych uczestniczyli reprezentanci następujących placówek: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Wałbrzychu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 w Wałbrzychu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 28 w Wałbrzychu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37 w Wałbrzychu, Zespołu Szkół Samorządowych w Boguszowie-Gorcach, Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach oraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 22 w Gminnym Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu.

GIMNAZJUM – IX edycja

I miejsce
Krzysztof Zając - Publiczne Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi W Wałbrzychu
Paweł Kostko - Publiczne Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu

II miejsce
Edyta Poważyńska - Publiczne Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi W Wałbrzychu
Mateusz Kuniczuk - Publiczne Gimnazjum nr 7 w Wałbrzychu

III miejsce
Kacper Kiek - Gimnazjum Menadżerskie w Zespole Szkół Fundacji „SGM-K” w Wałbrzychu

W części konkursu dla uczniów szkól gimnazjalnych uczestniczyli reprezentanci następujących placówek: Gimnazjum Menadżerskiego w Zespole Szkół Fundacji „SGM-K” w Wałbrzychu, Publicznego Gimnazjum nr 3 w Wałbrzychu, Publicznego Gimnazjum nr 7 w Wałbrzychu, Publicznego Gimnazjum nr 9 z Oddziałami Integracyjnymi W Wałbrzychu, Publicznego Gimnazjum Sportowe nr 11 w Wałbrzychu, Publicznego Gimnazjum nr 13 w Wałbrzychu, Publicznego Gimnazjum nr 1 w Świdnicy, Gimnazjum nr 5 przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bielawie, Gimnazjum Miejskiego w Jedlinie Zdroju, Gimnazjum Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach oraz Publicznego Gimnazjum nr 2 w Gminnym Zespole Szkół nr 2 w Wałbrzychu.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu

Wakacje w Muzeum

Interaktywne gry

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Absolutorium dla burmistrza Jedliny

Regulują Szczawnik

Duda w Wałbrzychu

Intensywnie koło Tesco