Czytających: 4604

Kłodzko: IV liga piłkarska: Wysoka wygrana w Kłodzku

Niedziela, 12 maja 2019, 8:22
Aktualizacja: 8:37
Piłkarze Górnika bez większych problemów zainaksowali kolejny komplet punktów. Pokonali w Kłodzku miejscową Nysę 6–0.

Mecz ułożył się po myśli wałbrzyszan, bowiem już w 3. minucie do bramki rywali trafił Tragarz. W kolejnych minutach wąłbrzyszanie posiadali dużą przewagę na murawie, ale aż do 26 minuty nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Wtedy to właśnie na listę strzelców po ładnym strzale wpisał się Allan. Dwie minuty później do notesu trenera zapisał się Smoczyk, który zdobył trzeciego gola dla biało-niebieskich. Wałbrzyszanie poszli za ciosem i w 33. minucie po golu Tragarza prowadziliśmy już różnicą czterech goli. To jednak nie koniec strzeleckich popisów podopiecznych Jajcka Fojny w pierwszych 45 minutach, bowiem tuż przed przerwą na 0-5 wynik ustalił Chajewski. W drugiej odsłonie już tylu emocji nie było, bowiem mecz został wcześniej rozstrzygnięty. Ostatniego gola w tym spotkaniu zdobył w 75. minucie Bogacz.

Nysa Kłodzko - Górnik Wałbrzych 0-6 (0-5)

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Smoczyk, Krzymiński, Rytko, Chajewski, Tragarz, Rodziewicz (69' Bogacz), Sawicki (77' Krawczyk), Borowiec (46' Sobiesierski), Allan (79' Młodziński).