Czytających: 5396

Wałbrzych: IV liga piłkarska: Wyładowali się na Wołowie

Niedziela, 14 kwietnia 2019, 8:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, 9:05
Piłkarze Górnika po przegranej w ligowym meczu z rezerwami Ślaska i po środowym zwycięstwie nad Zjednoczonymi Żarów w meczu Pucharu Polski, tym razem zdecydowanie pokonali MKP Wołów.

Mecz zaczął się znakomicie dla biało-niebieskich, kiedy Borowiec wpisał się na listę strzelców po dośrodkowaniu Krzymińskiego. Po 3 kolejnych minutach nasi prowadzili już różnicą dwóch goli, a tym razem do siatki rywali trafił Sawicki. Przewaga Górnika nie podlegała dyskusji, ale dość nieoczekiwanie goście złapali kontakt w 25. minucie, kiedy zdobyli gola strzałem z dystansu. W 37. minucie skuteczną akcją odpowiedzieli podopieczni Jacka Fojny, a skutecznością błysnął Allan, który po raz pierwszy miał okazję wystąpić w meczu Górnika od pierwszej minuty.

W drugiej części nadal stroną dominującą byli wałbrzyszanie, którzy dyktowali tempo gry i tylko rozmiary zwycięstwa Górnika pozostawały niewiadomą. W 58. minucie po akcji Tragarza drugiego gola w tym meczu zdobył Borowiec. W 68. minucie wprowadzony kilka minut wcześniej na murawę Rodziewicz popisał się celnym strzałem głową i podwyższył na 5-1. Wynik meczu w 86. minucie ustalił aktywny Tragarz.

Górnik Wałbrzych - MOP Wołów 6-1 (3-1)

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Orzech, Smoczyk, Krzymiński, Rytko, Bogacz (88' Krawczyk), Sawicki (61' Młodziński), Borowiec, Tragarz, Allan (61' Rodziewicz).