Czytających: 3573

REGION: IV liga piłkarska: Marzenia o awansie prysły jak bańka

Poniedziałek, 8 kwietnia 2019, 10:46
Aktualizacja: 11:06
Po porażce z rezerwami Śląska Wrocław strata piłkarzy Górnika do lidera wzrosła do 10 punktów i praktycznie oznacza to koniec marzeń o III lidze.

Górnik wyszedł na mecz przeciwko rezerwom Śląska mocno zmotytwowany i już w 5. minucie objął prowadzenie, kiedy w polu karnym najprzytomniej zachował się Tragarz. W kolejnych minutach gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska i dość niespodziewanie pierwsza groźna akcja miejscowych zakończyła się powodzeniem i w 22. minucie mieliśmy już remis. W 31. minucie Jaroszewski dopuścił się niezgodnego z przepisami zagrania w polu karnym i arbiter wskazał na jedenastkę, którą nasz bramkarz obronił w świetnym stylu. Z każdą minutą przewaga wrocławian rosła i w 41. minucie sędzia znów wystąpił w roli głównej i podyktował drugiego karnego przeciwko Górnikowi. Tym razem gospodarze już takiej szansy nie zmarnowali i wyszli na prowadzenie 2-1.

W drugiej połowie emocji wciąż nie brakowało. Zawodnikom i rezerwowym zaczęły puszczać nerwy, a nasz kierownik został wyrzucony przez sędziego na trybuny. W drugiej części więcej przy piłce utrzymywali się gracze Śląska, którzy starali się szanować futbolówkę i nie podkręcać tempa gry. Nasi mieli spore problemy ze stworzeniem sytuacji do gola, tymczasem w 80. minucie po kolejnym faulu w polu karnym arbiter dyktuje trzecią jedenastkę dla Śląska. Piłkarze miejscowych wykorzystują ten prezent i podwyższają na 3-1. Na kilka minut przed końcem nerwy puszczają naszemu kapitanowi i w efekcie Tomasz Wepa zostaje ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką.

Śląsk II Wrocław - Górnik Wałbrzych 3-1 (2-1)

Górnik: Jaroszewski, Smoczyk, Krzymiński (81' Rękawek), Wepa, Orzech, Sawicki, Rytko (71' Krawczyk), Chajewski, Tragarz, Rodziewicz (55' Allan), Bogacz (46' Młodziński).