Czytających: 4773

Bardo: IV liga piłkarska: Marzenia o awansie Górnika się coraz bardziej oddalają

Niedziela, 31 marca 2019, 8:46
Niestety, ale piłkarze wałbrzyskiego Górnika znów stracili punkty. Tym razem tylko zremisowali w Bardzie z miejscowa Unią 2–2.

Obie drużyny dość ostrożnie rozpoczęły ten mecz i przez pierwszy kwadrans na murawie niewiele się działo. Wreszcie w19. minucie Górnik przeprowadził pierwszą składną akcję i zakończyła się ona zdobyciem gola. Po rzucie rożnym do piłki doszedł Krzymiński i wyprowadził biało-niebieskich na prowadzenie. Radość w szeregach wałbrzyszan nie trwała jednak zbyt długo, bowiem już po 3 minutach miejscowi doprowadzili do wyrównania. Górnik posiadał optyczną przewagę, starał się cierpliwie rozgrywać, ale zespół z Barda dość skutecznie rozbijał kolejne ataki podopiecznych Jacka Fojny. W Przerwie trener zdecydował się od razu na dwie zmiany, co miało pobudzić poczynania Górników. Jednak początkowe minuty drugiej odsłony niewiele zmieniły w obrazie gry. Mecz toczył się głównie w środkowej strefie boiska, a obie drużyny konstruowały bardzo mało składnych akcji. Górnik wstrzeliwał kilkukrotnie piłkę w pole karne Unii, ale najczęściej padały te dośrodkowania łupem dobrze ustawionych defensorów. W 80. minucie dość nieoczekiwanie i w niezbyt groźnie wyglądającej sytuacji Unia zdobyła gola na 2-1. Trener Fojna po stracie gola zdecydował się na kolejne dwie zmiany i miało to decydujące znaczenie, bowiem wprowadzony na murawę Allan mocnym strzałem zapewnił Górnikowi remis. Już w doliczonym czasie gry zarówno Unia jak i Górnik mieli jeszcze swoje szanse na zmianę wyniku, lecz te ataki okazały się nieskuteczne.

Unia Bardo - Górnik Wałbrzych 2-2 (1-1)

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Orzech, Krzymiński, Rytko, Sawicki (85' Rękawek), Młodziński (46' Chajewski), Bogacz (46' Wepa), Oświęcimka, Tragarz, Rodziewicz (85' Allan).