REGION: IV liga piłkarska (grupa zachodnia): Przypieczętowali spadek

Wtorek, 22 maja 2018, 11:38
Aktualizacja: 13:51
Autor: JAZ
Porażka 1–3 w meczu Górnika Gorce z Orkanem Szczedrzykowice oznacza, że klub z Gorc po roku spędzonym w IV lidze wraca do klasy okręgowej.

Górnik Gorce uległ Orkanowi Szczedrzykowice 1:3 i w zasadzie poza matematycznymi wyliczeniami, niemal na pewno nie zdoła uniknąć degradacji z IV ligi.

Zawody od pierwszej do ostatniej minuty były dość wyrównane. Gra toczyła się przede wszystkim w środku boiska. Goście co prawda częściej gościli pod bramką Górnika, nie potrafili jednak stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Jedną jedyną w pierwszej części spotkania piłkarze Orkanu wykorzystali w 45. minucie. Dośrodkowanie z głębi pola trafiło idealnie na głowę Tomasza Kociszewskiego, który precyzyjnym strzałem pokonał bramkarza Górnika.

W drugiej połowie gospodarze zagrali trochę odważniej i pomimo braku wielu sytuacji w 75. minucie gry było 1:1. Bramkę dla Górnika strzelił Ryszard Bejnarowicz. Niestety, radość miejscowej drużyny nie trwała długo. Podrażnieni goście ukąsili jeszcze dwukrotnie. Najpierw w 80. minucie gola zdobył Damian Ciunowicz, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Łukasz Filipiak.

Górnik Gorce – Orkan Szczedrzykowice 1:3 (0:1)

75’ R. Bejnarowicz – 45’ Kociszewski, 80’ Ciunowicz, 90+1’ Filipiak

Górnik: Malczewski – Pietrzak, Grzelak, Z. Bejnarowicz (85’ Gnosowski), Podgórski, Ostrowski (46’ Choiński), R. Bejnarowicz, J. Pryk, J. Maliszewski, Woźniak (60’ Yehorov), M. Pryk.