Czytających: 5411

Wałbrzych: IV liga piłkarska (grupa wschodnia): Trzeci mecz z rzędu na zero z tyłu

Niedziela, 22 kwietnia 2018, 9:14
Aktualizacja: 9:21
Autor: JAZ
Trzecie spotkanie w tym tygodniu piłkarskiego Górnika pod wodzą Jacka Fojny rozpoczęło się od intensywnych ataków gospodarzy.

Przez wiele minut biało-niebiescy nie schodzili z połowy przeciwnika. Kilka dogodnych sytuacji zostało jednak przez gospodarzy zmarnowanych. Do przerwy Górnik remisował 0:0.

Po zmianie stron w dalszym ciągu lepiej prezentował się zespół gospodarzy. Biało-niebiescy raz po raz próbowali stworzyć sobie dogodną sytuację do zdobycia bramki. Nieźle na skrzydłach radzili sobie Sobiesierski z często włączającym się do akcji ofensywnych Michalakiem. W dalszym ciągu brakowało jednak dokładności w rozegraniu piłki oraz skuteczności pod bramką rywala.

Pierwsza bramka padła dopiero w 55. minucie. Szybka akcja Górnika lewą stroną boiska, dośrodkowanie Sobiesierskiego w pole karne, gdzie na 6 metrze idealnie zachował się Młodziński. Kamil wyskoczył zza pleców zdezorientowanego obrońcy przeciwnika i uderzeniem piętą skierował piłkę obok bezradnie interweniującego bramkarza. Futbolówka zatrzymała się w siatce.

W kolejnych minutach biało-niebiescy zorganizowali kilka interesujących akcji ofensywnych. Ponownie mogliśmy oglądać bardzo ciekawe rajdy Sobiesierskiego. Dobrze inicjował swoje akcje Damian Chajewski. Przyzwoicie w ataku radził sobie Denis Dec. W końcu kibice Górnika doczekali się drugiego gola. Akcję prawą stroną przeprowadził Młodziński, który został sfaulowany tuż przed polem karnym. Sędzia podyktował rzut wolny. Piłkę ustawił Damian Chajewski. Skromny dwuosobowy mur nie wystarczył, by przeszkodzić Damianowi w oddaniu celnego strzału na bramkę rywala. Piłka dodatkowo przeleciała jeszcze między nogami interweniującego bramkarza gości i ponownie zatrzepotała w siatce. Wynik 2:0 utrzymał się do końca spotkania.

Górnik Wałbrzych – Wiwa Goszcz 2:0 (0:0)

1:0 Kamil Młodziński (55'), 2:0 Damian Chajewski (74')

Górnik: Jaroszewski - Michalak, Błażyński, Smoczyk, Wroczyński, Sobiesierski, Chajewski, Młodziński (72' Rodziewicz), Rytko, Zaremba (85' Marut), Dec (83' Kokoszka).