Wałbrzych: IV liga piłkarska (grupa wschodnia): Orzeł wypunktowany

Środa, 2 maja 2018, 10:53
Aktualizacja: 11:00
Autor: JAZ
Piłkarze wałbrzyskiego Górnika przegrywali do przerwy 1–2 z Orłem Ząbkowice Śląskie, ale cały mecz rozstrzygnęli na swoją korzyść.

Pierwsze minuty spotkania pokazały, że będzie to bardzo zacięty pojedynek. Na samym początku zawodów piłkarze Orła o mały włos nie zdobyli pierwszego gola. W 12. minucie było już 1:0. Rywale bezlitośnie wykorzystali błąd piłkarzy Górnika. W 25. minucie gospodarzom udało się doprowadzić do remisu. Celnym strzałem głową popisał się Smoczyk. Od tego momentu biało-niebiescy uzyskali optyczną przewagę. Niestety niewykorzystane sytuacje zemściły się na miejscowej drużynie. W 44. minucie do bramki Damiana Jaroszewskiego trafił Piątkowski i Orzeł do przerwy prowadził 2:1.

Po zmianie stron Górnik dalej atakował, ale to goście stworzyli sobie wyborną sytuację. W 55. minucie zmarnowali rzut karny. Kilka minut później los uśmiechnął się do wałbrzyskiej drużyny. W 63. minucie przytomnie w polu karnym zachował się Michalak. Doświadczony piłkarz Górnika doprowadził do remisu. Kolejne minuty były bardzo emocjonujące. Do końca nie wiadomo było której drużynie uda się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na minutę przed końcem piłkę w bramce umieścił Wroczyński. Górnik wygrał 3:2 i zdobył komplet punktów, który oddala drużynę od widma spadku.

Górnik Wałbrzych – Orzeł Ząbkowice Śląskie 3:2 (1:2)

25’ Smoczyk, 63’ Michalak, 89’ Wroczyński – 12’ 44’ Piątkowski

Górnik: Jaroszewski, Michalak, Krawczyk (60’ Rodziewicz), Błażyński, Smoczyk, Wroczyński (91’ Kokoszka), Chajewski, Młodziński, Krzymiński, Zaremba, Dec.