Czytających: 5394

Wrocław: IV liga: MKS z trzema punktami

Poniedziałek, 19 października 2009, 15:14
Aktualizacja: 15:38
Po ciężkim meczu piłkarze IV–ligowego MKS–u Szczawno Zdrój wygrali z ostatnią drużyną tabeli Ślęzą II Wrocław 3:2. Zwycięstwo ekipie z uzdrowiska zapewnił w 78 minucie Łukasz Bębeniec.

Po 25 minutach meczu to gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch golach Pałysa. Pierwszą bramkę zawodnik Ślęzy zdobył po dobrze egzekwowanym rzucie rożnym, drugiego gola po dokładnym zagraniu od Onyekachi. Kiedy wydawało się, że ostatnia drużyna tabeli bez najmniejszych problemów pokona MKS, za grę wzięli się goście. W 29 minucie zaskakujący strzał oddał Paweł Kochanowski. Piłka odbiła się od jednego z obrońców i zaskoczyła Jędrysiaka. Tym samym podopieczni Wiesława Walczaka zdobyli bramkę kontaktową. Najważniejsza dla przebiegu tego spotkania była jednak 45 minuta. Wtedy to Truszczyński trafił do siatki Ślęzy po raz drugi, doprowadzając do remisu.

W kolejnych 45 minutach obie ekipy nie stworzyły już wielu groźnych sytuacji, a jedyną akcję dla MKS-u wykorzystał w 78 minucie celnym uderzeniem piłki głową Łukasz Bębeniec.

Ślęza II Wrocław - MKS Szczawno Zdrój 2:3 (2:2)
1:0 Pałys D. (20)
2:0 Pałys D. (26)
2:1 Kochanowski (29)
2:2 Truszczyński (45)
2:3 Bębeniec (78)
Ślęza II: Jędrysiak, Bortnik, Jaworski, Łątka (71 Oleśków), D.Pałys, Balawajder (84 Czyżycki), M.Pałys, Wiaderkiewicz (77 Pasek), Donzo (71 Fornal), Rejmer, Onyekachi
MKS: Michno, Kochanowski, Smoczyk, Nadzieja, Antas (71 Kula), Traczykowski, Truszczyński, Niemczyk, Kiczuła (39 Wojtarowicz), Ogrodnik (58 Słapek), Bębeniec (90 Kubowicz)