Czytających: 4195

Środa Śląska: IV liga: MKS ponownie wygrywa, tym razem w Środzie Śląskiej

Wtorek, 3 listopada 2009, 10:36
Aktualizacja: 10:42
Zwycięstwo 3:1 nad Polonią Środa Śląska zanotowali w miniony weekend gracze szczawieńskiego MKS–u. Gole dla podopiecznych Wiesława Walczaka zdobywali Horyk, Bębeniec oraz Kula.

W pierwszej częsci meczu bramek nie zobaczyliśmy. Dopiero przeprowadzona prawą stroną akcja z 50 minuty przyniosła gola zdobytego przez zawodnika gospodarzy. Nie minęły 3 minuty, a MKS odrobił straty. Marcin Traczykowski zagrał futbolówkę wzdłuż linii bramkowej, a do podania doszedł Piotr Horyk, który z kilku metrów wpadkował ją do siatki. W tym momencie przedostatnia ekipa tabeli opadła z sił i przewagę osiągnęli goście. W 64 minucie po potężnym strzale Sławomira Truszczyńskiego do wybitej przez bramkarza piłki dopadł Łukasz Bębeniec i bez problemu zdobył bramkę na 2:1 dla graczy z uzdrowiska. Trzeci gola dla MKS-u to kopie drugiej bramki. Tym razem z kilkunastu metrów uderzał Łukasz Bębeniec, a fatalny błąd golkipera Polonii na gola zamienił Mariusz Kula.

Było to czwarte z rzędu zwycięstwo szczawieńskiego MKS-u w tegorocznych rozgrywkach IV ligi. Podopieczni Wiesława Walczaka zajmują teraz z 20 punktami 8 miejsce w tabeli.

Polonia Środa Śląska - MKS Szczawno Zdrój 1:3 (0:0)
MKS: Michno - Borek, Smoczyk, Nadzieja, Niemczyk, Żydek, Traczykowski, Truszczyński (82 Drąg), Horyk (88 Słapek), Ogrodnik (46 Kula), Bębeniec