Boguszów-Gorce: IV liga: Heroiczny bój MKS–u zakończony sukcesem

Niedziela, 21 listopada 2010, 15:28
Aktualizacja: 15:28
Piłkarze MKS–u zakończyli rundę zwycięstwem
Chyba mało kto spodziewał się, że liderująca w tabeli IV ligi Bielawianka przegra na stadionie w Boguszowie z MKS–em Szczawno–Zdrój 0–1.

Na ławce trenerskiej zamiast chorego Wiesława Walczaka zasiadł tym razem Piotr Borek.

Początkowe minuty były dość wyrównane. MKS zagęścił środkową strefę boiska i czyhał na kontry. Na trudnej, błotnistej murawie piłkarze z Bielawy mieli duże problemy z rozgrywaniem piłki. W ich akcjach było wiele niedokładności i prostych strat.

W 17. minucie po podaniu Wojtarowicza, Starczukowski spokojnie pokonał Wierzbickiego. Chwilę później MKS mógł i powinien prowadzić różnicą dwóch goli, ale tym razem Wierzbicki wygrał pojedynek sam na sam z Pydą. Podrażnieni goście zaczęli grać nieco szybciej i kilka razy zakotłowało się na przedpolu bramki MKS-u strzeżonej przez Michnę. W 33. minucie Piotr Smoczyk sfaulował wychodzącego na czystą pozycję gracza Bielawy i sędzia ukarał obrońcę Szczawna czerwoną kartką. Już do końca pierwszej połowy żadna z drużyn nie stworzyła dogodnych sytuacji do zdobycia goli.

Drugie 45 minut to istna obrona Częstochowy w wykonaniu MKS-u. Gracze ze Szczawna bronili się momentami całą drużyną, a goście z Bielawy bili głową w mur. Piłkarze lidera najczęściej dośrodkowywali w pole karne, a tam rządzili Nadzieja, Wojtarowicz, Niemczyk, którzy wybijali większość piłek z dala od własnej bramki. W kilku sytuacjach fantastycznie interweniował Michno, który udowodnił, że można na niego liczyć w trudnych chwilach. W 77. minucie MKS wyszedł z jedną z nielicznych kontr i Stanuszek stanął przed szansą zdobycia gola, ale znów Wierzbicki był lepszy. Do ostatniej sekundy meczu Bielawa walczyła o zmianę niekorzystnego rezultatu, ale ambicja i heroiczna postawa MKS-u zostały wynagrodzone.

MKS Szczawno-Zdrój – Bielawianka 1-0 (1-0)

MKS: Michno – Smoczyk, Nadzieja, Słapek, Kula (90’ Korulczyk) – Kłosowski, Niemczyk, Wojtarowicz, Pyda – Starczukowski, Stanuszek (80’ Kiczuła)