MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Inwestycja zbliża się do końca

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Wtorek, 4 października 2011, 7:25
Aktualizacja: 13:03
Autor: red
Fot. UM w Głuszycy
Rozpoczęła się procedura odbioru realizowanej od ponad roku jednej z najważniejszych inwestycji gminy Głuszyca, jaką jest budowa kolektora kanalizacji sanitarnej w Głuszycy Górnej.

Mieszkańcy ul. Granicznej mogli obserwować początek prac komisji powołanej przez burmistrz Alicję Ogorzelec. Inwestycja ta jest prowadzona w oparciu o znaczące wsparcie środkami unijnymi pozyskanymi przez gminę w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Kwota wsparcia sięga prawie 2 000 000 zł.

W trakcie prac komisji działającej w imieniu inwestora, czyli gminy Głuszyca, obecni byli poza burmistrz, jej zastępca Krzysztof Kotowicz, radny Rady Miejskiej Bernard Szostak oraz przedstawiciele Wałbrzyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Zadaniem komisji będzie zweryfikowanie jakości wykonanych robót. Oczywiście nie zabrakło ekipy wykonawcy oraz inspektora nadzoru. Równolegle z tymi czynnościami, których zakończenie planowane jest na pierwszą połowę października, planowane jest przywrócenie nawierzchni ul. Granicznej oraz jej uporządkowanie. Trwają też prace nad korytowaniem rowu wzdłuż tej ulicy odprowadzającego wody opadowe. Po zakończeniu odbioru technicznego kolektora, wykonawca zamierza niezwłocznie przystąpić do odnowienia nawierzchni w celu przywrócenia takich jej parametrów, aby mogła przyjąć pojazdy niskotonażowe.

Trzeba w tym miejscu przypomnieć, iż ul. Graniczna jest drogą zarządzaną przez powiat wałbrzyski, a rozmowy w sprawie modernizacji ul. Granicznej, także z udziałem miejscowego nadleśnictwa, odbywały się od kilku miesięcy. Nie przyniosły oczekiwanego efektu, stąd decyzja o przywróceniu nawierzchni na bazie istniejącego stanu przed sezonem zimowym, gdy prace drogowe nie będą możliwe.

źródło: www.gluszyca.pl

Czytaj również

Większość za rządzącymi

Strefy gier

Nietuzinkowa postać

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~@@@ 4-10-2011 8:05
konkubin i jego konkubina hehe
~Jana 4-10-2011 16:37
Usunięto mój komentarz o podstawowym błędzie w artykule j.w. Bele jak!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Kamieniecka oddana

Wyraźnie na PiS

Obchodzili rocznicę

Nobel dla Tokarczuk!

Mistrzostwa w Powożeniu