MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Instalacja kanalizacyjna do końca września

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Piątek, 16 września 2011, 6:29
Aktualizacja: 6:30
Autor: PAW
Fot. UM Głuszyca
W Urzędzie Miejskim w Głuszycy odbyło się spotkanie, podczas którego wykonawca kolektora kanalizacji sanitarnej wybudowanego w obrębie Głuszycy Górnej, zadeklarował, że do końca września 2011 roku przekaże wybudowaną instalację kanalizacyjną gotową do eksploatacji.

Na budowę kolektora gmina pozyskała unijną dotację w kwocie ponad 1 900 000 zł.

To jednak nie jedyna sprawa, która była omawiana na spotkaniu. Problemem jest wykonanie nawierzchni przy ulicy Granicznej. Jest to droga powiatowa. Droga ta jest bardzo mocno eksploatowana. Jeżdżą tędy bardzo często samochody ciężarowe o wielkim tonażu. By można odbudować drogę i nadal mogły po niej jeździć pojazdy ciężarowe, potrzebna jest zmiana parametrów technicznych nawierzchni. Rozmawiali o tym Burmistrz Głuszycy Alicja Ogorzelec wraz ze swoim zastępcą Krzysztofem Kotowiczem. Na spotkaniu byli też obecni: członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego Andrzej Lipiński oraz radna powiatowa Ewa Dorosz i radny gminny Bernard Szostak. Nadleśnictwo reprezentował jego szef Gabriel Grobelny. Byli też obecni mieszkańcy Głuszycy Górnej.

Wcześniej do podobnego spotkania samorządowców doszło w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu. Kolejne spotkanie robocze uzgodniono na ostatni tydzień września.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzyszanie z sercem

Mieszkańcy kontra kopalnia

Co dalej ze stadionem na Nowym Mieście?

Ronda z nazwami

Ranking segregacji odpadów

Stanowisko w sprawie referendum

Kształcą kucharzy

Szełemej samorządowcem roku