MenuZamknij
SZUKAJ IMPREZ
Zamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Mundinova - koncert w Kamiennej Górze

Piątek, 28 sierpnia 2020
godz. 19:00
Muzeum Tkactwa
Kamienna Góra
Pl. Wolności 11
20

KONCERT ZESPOŁU MUNDINOVA - 28 sierpnia 2020, bilety 20 zł

Mundi - od „mundus” - czyli świat, wszechświat, kosmos, a więc bezmiar i wolność.
Spotkaliśmy się w 2017 roku we Wrocławiu, aby połączyć sumy naszych muzyczno-teatralnych doświadczeń, inspiracji i stworzyć unikalną, spójną z naszą wrażliwością muzykę, stawiając na rzemiosło i ekspresję. Wychodzimy z założenia, że twórczość opiera się na ciągłym poszerzaniu i przekraczaniu granic wyobraźni w tworzeniu i aranżowaniu muzyki.
Partie poszczególnych instrumentów często traktowane są jako osobne linie melodyczne we wspólnym brzmieniu, a motywy przewodnie danego utworu są trampolinami do indywidualnych, wyjątkowych improwizacji. Podczas koncertów istotny jest dla nas uważny kontakt z odbiorcą oraz współobecność w podróży przez słowa i dźwięki. Nasza muzyka wymaga uwagi słuchacza, jest oszczędna w środkach, esencjonalna, obfita w pauzy, nie brakuje w niej jednak bogactwa formy, energii i pasji.
Wiosną 2020 r. ukaże się pierwszy studyjny album Mundi „W drodze”, wydany przez Mundi Art, z gościnnym udziałem Dariusza Kaliszuka (perkusja, perkusjonalia) oraz Mateusza Szemraja (oud, rubab, baglama).
Mundi to my.
Dorota Kołodziej- czaruje głosem
Marzena Cybulka- wibruje basem
Michał Wilczyński- maluje gitarą