MenuZamknij
SZUKAJ IMPREZ
Zamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Kontakty - c. d

8.11-14.12.2019 (37 dni)
godz. 18:00
Galeria BWA
Jelenia Góra
ul. Długa 1
Wstęp wolny

W 2019 roku obchodzimy180. rocznicę wynalezienia fotografii. Dzięki wystawie możemy wrócić do jej źródeł. Nasz projekt ma na celu propagowanie szlachetnych technik fotograficznych, które w dobie fotografii cyfrowej są coraz rzadziej spotykane.
„Kontakty - c. d. ” to powrót do idei „Kontaktów” z 1989, w trzydziestą rocznicę pierwszej wystawy. Tematem przewodnim jest hasło „o naturze fotografii”. Zaprezentujemy „kopie”, które wykonuje się bezpośrednio z negatywu, stykowo, kontaktowo, bez powiększania.
Projekt obejmuje wystawę, katalog i spotkanie z artystami. W wystawie wezmą udział mistrzowie, którzy od lat kultywują stare techniki oraz twórcy, którzy dopiero poznają tajemnice fotografii. Projekt ma zasięg ponadlokalny. Zaproszeni artyści mieszkają w różnych częściach Polski oraz poza jej granicami. W Nowym Jorku, Pradze, Londynie... Wśród zaproszonych artystów są m. in. Andrzej Jerzy Lech, zmarły w tym roku Bogdan Konopka, Ewa Andrzejewska, Marek Szyryk, Tomasz Michałowski, Sławoj Dubiel, Janusz Nowacki, Rafał Swosiński, Marek Liksztet i Tomasz Mielech. W wystawie biorą udział również artyści czescy, Jaroslav Beneš i Vaclav Jirásek.
Projekt realizujemy w Jeleniej Górze. Tutejsza Szkoła Fotografii kojarzy się z kultywowaniem tradycji i szlachetnego rzemiosła. Oprócz poszanowania historii patrzymy też w przyszłości fotografii.

Organizator wystawy: Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze.
Kuratorka: Joanna Mielech.
Komisarz honorowy: Jakub Byrczek.

Wystawa potrwa do 14 grudnia 2019 r.

Wystawa realizowana przy pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra.