MenuZamknij
SZUKAJ IMPREZ
Zamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Jan Walkowiak: Portreturki - znani Wałbrzyszanie

4.10-12.11.2019 (40 dni)
godz. 18:00
"Pod pretekstem" art cafe
Wałbrzych
ul. Rycerska 1
Wstęp wolny

4 października zapraszamy na otwarcie wystawy Jana Walkowiaka PORTRETURKI - ZNANI WAŁBRZYSZANIE

Z wykształcenia ceramik, mistrz malowania na szkle, rodowity Wałbrzyszanin. Ukończył korespondencyjnie Akademię Rysunku w Poznaniu. W swoich pracach stosuje rożne techniki: grafikę, pastele, oleje, akryl na ścianach.

Artysta ma na swoim koncie odnowienie malowidła ściennego w Kościele w Szczawnie – Zdroju, stworzenie drogi krzyżowej dla Kościoła w Michałkowej i Pieszycach. Od 2011 roku malarz prowadzi zajęcia artystyczne dla seniorow i młodzieży niepełnosprawnej na terenie miasta.

Jego rysunki, szkice i obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i poza jego granicami w: Niemczech, Grecji, Irlandii a nawet Republice Południowej Afryki. Malowanie dla Jana Walkowiaka to hobby za pomocą ktorego może zapomnieć o trudach codziennego życia, sam określa siebie jako optymistę. Tworzy i kreśli portrety, swoiste karykatury, ktore pieszczotliwie nazywa „portretury”.

Z potrzeby uwiecznienia piękna świata i pragnienia pochwycenia ulotnej chwili przy pomocy grafiki, pasteli i innych technik, powstała wystawa „Piękno jest wszędzie”. Zaprezentowane zostaną pejzaże z licznych podroży artysty – swoisty dziennik malarski.

Wernisaż 4 października
Wystawę będzie można oglądać do 12 listopada