MenuZamknij
SZUKAJ IMPREZ
Zamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Szukaj imprez

Kiedy

Kategoria

Cena

Gdzie

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Azja w Palmiarni - bonsai i zbroja Samuraja

15.07-14.08.2020 (31 dni)
godz. 10:00
Palmiarnia Wałbrzych
Wałbrzych
ul. Wrocławska 158

Sztuka bonsai zachwyca swoją unikatowością, pięknem i perfekcją. Zobaczcie, jakie niezwykłe drzewka na wystawę w nowej szklarni w Palmiarni wybrał jej autor Piotr Czerniachowski. W iście azjatycki klimat wprowadzą Was...samuraje pilnujący tej egzotycznej ekspozycji.
Zapraszamy do zwiedzania w godzinach otwarcia Palmiarni.
W dniu otwarcia zapraszamy dodatkowo na spotkania wokół bonsai. Chcecie poznać tajniki sztuki formowania drzewek? Zapytać o własne drzewka? To idealna okazja :) Czekamy na Was o godz. 11:00, 13:00 oraz 15:00 na wystawie. Wstęp w cenie biletu do Palmiarni.
Prezentowana aranżacja to autorska wystawa Piotra Czerniachowskiego - jednego z pierwszych twórców bonsai w Polsce, założyciela klubu Bonsai Polska i lidera Grupy Sudety Bonsai. Zdobył wiele prestiżowych nagród w kraju i za granicą. Jest demostratorem wielu zagranicznych wystaw, autorem filmów i artykułów, brał udział w różnych programach telewizyjnych. Ponadto Piotr jest specjalistą w orientalnym projektowaniu ogrodu. Był pierwszym Polakiem, który został zaproszony przez mistrza bonsai Salvatore Liporace do szkoły w Studio Botanico w Mediolanie w 2001 roku. Jest pierwszym polskim denonatorem na wystawie Trophy 2021.