MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 8 lipca
im. Elżbiety, Eugeniusza

Ilustrowany Lem

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 5 września 2011, 16:38
Aktualizacja: 16:39
Autor: MA
Fot. MA
O twórczości Stanisława Lema słyszeli chyba wszyscy. Powieści pisarza można interpretować na wiele sposobów. Dla tych, którym jednak nie wystarcza ich własna wyobraźnia, Biblioteka Pod Atlantami przygotowała miłą niespodziankę.

Już 8 września w Galerii Książki w Bibliotece Pod Atlantami o godzinie 15:00 odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy zatytułowanej „Lem ilustrowany”. Jest to twórczość polskiego rysownika Daniela Mroza do książek Stanisława Lema.

Autor rysunków znany jest jako grafik, rysownik i scenograf. Był także członkiem studenckiego zrzeszenia artystycznego „Grupa Krakowska”. Był także stałym ilustratorem tygodnika "Przekrój". Zamieszczał tam swoje rysunki ale również tworzył charakterystyczną szatę graficzną tego pisma. Tworzył przede wszystkim techniką rysunku piórkiem i tuszem oraz collage'u. Zilustrował między innymi: „Słonia” - Sławomira Mrożka, „Chryzostoma Bulwiecia podróż do Ciemnogrodu” - Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego czy „Cyberiadę” – wspomnianego już Stanisława Lema.

Na wernisażu pojawi się także córka rysownika - Łucja Mróz-Raynoch, która udostępniła zbiór 60 ilustracji artysty. Ekspozycję można oglądać od 8 września do 28 października, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj również

Pozytywny projekt WOK–u

Przyjedzie Duda

Szełemej w Chwaliszowie

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~czytelnik 9-09-2011 16:45
ratujcie bibliotekę !!!!!!!! przyjrzycie się co tam się dzieje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wraca stand–up

Książ w średniowieczu

Miasto broni strażników

Premiera w Lalkach

Festiwal odwołany