MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 26 maja
im. Filipa, Pauliny

Ile razy można oszukiwać wałbrzyszan?

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 26 sierpnia 2010, 18:06
Aktualizacja: Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 12:28
Autor: Sven
Członkowie WWS mają wiele zarzutów wobec prezydenta Kruczkowskiego
Fot. Sławomir Pawlik
Pytał retorycznie Paweł Szpur na konferencji prasowej, którą zorganizowała dzisiaj Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa pod tytułem „Żałosny koniec serialu pod tytułem odzyskanie grodzkości dla Wałbrzycha przez Piotra Kruczkowskiego i Platformę Obywatelską”

Według radnych WWS, prezydent Kruczkowski zrobił z obietnicy przywrócenia Wałbrzychowi statusu powiatu grodzkiego swoje hasło wyborcze. Był to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy. Alicja Rosiak powiedziała, że od 1 stycznia 2011 roku Wałbrzych będzie funkcjonował na dotychczasowych zasadach.

Czy wniosek prezydenta Kruczkowskiego był w ogóle rozpatrywany przez rząd lub jeśli był, to dlaczego został odrzucony, powinno zostać wyjaśnione w odpowiedzi na zapytanie, jakie WWS skierowała do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Paweł Szpur twierdzi, że czeka już trzy tygodnie. Na odpowiedź z MSWiA czeka także Rada Powiatu. Tyle tylko, że od trzech miesięcy.

Zdaniem Mirosława Lubińskiego, chodzi jak zwykle o pieniądze. Powiat jest bardzo mocno zadłużony. Utworzenie powiatu grodzkiego spowodowałoby przejęcie długu przez Miasto. To z kolei doprowadziłoby do przekroczenia dopuszczalnego progu zadłużenia i ustanowienie zarządu komisarycznego.

Zadzwoniliśmy do Departamentu Administracji Publicznej MSWiA, gdzie Grzegorz Latos wyjaśnił nam, że jeżeli decyzja o przywróceniu grodzkości Wałbrzychowi nie została uwzględniona w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 27 lipca 2010 roku w sprawie granic i nazw gmin oraz siedzib ich władz, ustalenia granic niektórych miast oraz nadania niektórym miejscowościom statusu miasta, to znaczy, że już w tym roku nie nastąpi. Tak wynika z obowiązującego ustawodawstwa. Wspomniane rozporządzenie wchodzi w życie 1 stycznia 2011 roku, czyli w dniu, od którego Wałbrzych miał na powrót być powiatem grodzkim.

Najmniej optymistyczny w tej sprawie jest fakt, że we wniosku o przywrócenie grodzkości Wałbrzychowi, Departament Administracji Publicznej MSWiA stwierdził uchybienia formalne, które go dyskwalifikowały.

Poniżej prezentujemy oświadczenie WWS w tej sprawie.

Oświadczenie Klubu Radnych Wałbrzyska Wspólnota Samorządowa

Cztery lata temu Piotr Kruczkowski przekonywał Wałbrzyszan, że odzyskanie grodzkości dla Wałbrzycha jest lekiem na całe zło i jedyną szansą rozwoju tego miasta. Hasło „Jedno miasto, jeden gospodarz” stało się mottem przewodnim Piotra Kruczkowskiego, które miało po raz drugi wynieść go na urząd Prezydenta Miasta Wałbrzycha. I tak niestety się stało….
W ulotkach wyborczych Piotra Kruczkowskiego, jakie rozdawano Wałbrzyszanom, czytamy : „ … Odzyskamy dla Wałbrzycha prawa powiatu i należny mu prestiż. Dzięki temu pozyskamy większe środki europejskie. Jesteśmy do tego bardzo dobrze przygotowani …”. Piotr Kruczkowski i Platforma Obywatelska.
Dziś widzimy, że Piotr Kruczkowski był bardzo dobrze przygotowany do stosowania chwytów marketingu politycznego w kampanii wyborczej, a nie do rzeczywistej walki o odzyskanie „praw grodzkich” dla Wałbrzycha i o miliony z Unii Europejskiej, które miały jakoby spłynąć na miasto niczym manna z nieba, kiedy po raz drugi będzie Prezydentem.
To żałosne, że Piotr Kruczkowski przez cztery lata swoich rządów nie potrafił spełnić danego Wałbrzyszanom słowa w kampanii o swoją drugą kadencję! W Polsce na każdym szczeblu, począwszy od gminy, a skończywszy na rządzie RP, rządzą koledzy partyjni Piotra Kruczkowskiego z Platformy Obywatelskiej! Mając za sobą tak korzystny układ polityczny, nie odzyskał On obiecanych praw Powiatu.
Jako mieszkańcy Wałbrzycha czujemy się oszukani przez Piotra Kruczkowskiego w kwestii „przywrócenia grodzkości”. To Jego ewidentna klęska!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dolny Śląsk liderem

Raport prezydenta

Lokale na sprzedaż

Komentarze (49) Dodaj komentarz

~hih 26-08-2010 19:48
Sami inteligenci i jasnowidze w tej WWS widzę... jeszcze nie ma żadngo oficjalnego stanowiska ze strony ministerstwa, w przeciwieństwie do opinii marszałka województwa, który to przypomnę sam wniosek zaopiniował pozytywnie i GO PODPISAŁ --- kampania wyborcza ruszyła --- pewna Pani lubi "znajdować" szokujące niepotwierdzone przesłanki-aferki
~alek 26-08-2010 19:50
ludzie czytam i oczom nie wierze , ze na sz prezio jezst takim klamca 4 lata temu na niego gl;osowalem razem z moja babcia, dzisiaj sama babci a, zadzwonila do mnie i powiedziala ze na tego klamce w zyciu nie zaglosuje ja zreszta tez
~micco 26-08-2010 19:57
~~alek niestety wszystko co obiecywał można spisać na marne. dlatego trzeba jaśniej pomyśleć ratować nasz Wałbrzych. To piękne miasto tylko szkoda, że taki nieudacznik nim włada - mam nadzieję, że to już końcówka jego "rządów"
~ 26-08-2010 20:15
Widać w pierwszym poście, ze propaganda obecnego prezydenta cały czas działa. Ci z WWS przynajmniej coś robią, jak przystało na opozycje czepiają się wszystkiego. A nie tylko mielą jęzorami.
~pisowiec 26-08-2010 20:35
zbierzmy sie jutrio pod ratuszem i wywiezmy na taczkach kruczkowskiego
~bono 26-08-2010 20:50
SKANDAL!!! Kruczkowski ustąp !!! Wstydu oszczędź!!!
~micco 26-08-2010 21:02
do ~ widać,że myślisz trzeźwo. ~pisowiec nie da się go wywieźć bo to nas wywiozą - trzeba jak do ptaka podejść - dobra strzelba i "pif, paf!"
~leon 26-08-2010 21:17
Kruczkowski to porażka Wałbrzycha!!!
~al 26-08-2010 21:21
w związku z TYM artykułem, dotyczącym tak ważnej sprawy dla mieszkańców, pytam PIOTRA WIELKIEGO: DLACZEGO NA STRONIE INTERNETOWEJ URZĘDU MIEJSKIEGO NIE MA INFORMACJI O TEJ SPRAWIE, DLACZEGO UMIESZCZA SIĘ TAM BZDETY, RELACJE Z IMPREZ DE FACTO ORGANIZOWANYCH PRZEZ INNE INSTYTUCJE NIŻ UM - mamy relacje z pikników, akcji filharmonii, biblioteki, szkół, wystaw, koncertów, alimentów, zawodach sportowych - A NIE MA O ODMOWIE PRZYZNANIA GRODZKOŚCI I TYCH FORMALNYCH BŁĘDÓW POPEŁNIONYCH JAK ZWYKLE PRZEZ URZĘDASÓW - DO CHOLERY, CO WY TAM ROBICIE W UM - kawe pijecie i zajadacie ciasteczka, klepiecie sie po plecach z prezesami i dyrektorami - bo tylko to widać na tych zasr...fotorelacjach?
~micco 26-08-2010 21:27
~al święte słowa!!! Chwała Ci za nie !!!
~BOŻENA 27-08-2010 6:12
jak można było pokpić przez cztery lata taką sprawę!!! SKANDAL! Prezydent Kruczkowski nie powinien już startować w wyborach!
~eustachy 27-08-2010 6:44
Prezydent Miasta to kłamczuch! w marcu mówił, że na koniec lipca będzie wiadomo co z grodzkością! W TV Wałbrzych, mówi że minister ma naszą teczkę na biurku, a w MSWiA , że wniosek jest niekompletny!
~ 27-08-2010 6:46
Lepiej zapytajcie się swoich mocodawców ze Wspólnoty Samorządowej Ziemi Świdnickiej co zrobili dla Świdnicy , blisko 60% zadłużenie i wielka megalomania ,,trzeciego Biskupa" jak na pielgrzymkę to do Świdnicy tam rekolekcje trwaja 365 dni w roku a ,,wesoły Wojtek" wraz ze Wspólnotą Samorzadowa na 100% wam to załatwi , tam sie tylko modlić wypada !!!!
~misiak 27-08-2010 7:01
Prezydent Murdzek jest jednym z najlepszych Prezydentów w Polsce, był w czołówce rankingu Newsweeka, a wałbrzyski Kruczkowski też jest w czołówce, ale raczej kłamców!!!
~Ania 27-08-2010 7:27
Czy Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 27 07.2010 było już publikowane ?. Przecież to dzisiaj. A tak pozatym przecież to lewica (między innymi Pan Lubiński) doprowadziła do utraty grodzkości!!! Zostawili spustoszenie w tym mieście nic nie robiąc . Drogi, budynki itp przypomnijcie sobie. O obwodnicy nie wspominając. Teraz liczą na zapomnienie o ich aferach. No niestety niektórzy mają dobrą pamięć. !!!!
~ 27-08-2010 7:55
Aniu, mamy sierpień...
~ 27-08-2010 7:56
przeciez widac ze na 15 komentarzy połowe jedna osoba pisze,i mysli ,ze nikt sie kapnie
~- 27-08-2010 8:14
dobrze Anka pisze,WWS robi co moze ,zeby wybory wygrac...a "g" wygra!!!!
~Ania 27-08-2010 9:00
Rzeczywiscie mamy sierpień :):):)
~micco 27-08-2010 9:12
~- żebys się czasami nie za szybko wypowiedział w tym temacie. Ludzie mają juz dośc łgarstw i oszustw obecnej włądzy, któa dba tylko i wyłącznie o własny tyłek!!!!
~politolog 27-08-2010 9:49
WWS to jedyni, którzy ujawniają prawdę, Kruczkowski chciał ten fakt zataić, myślał że mu się smyknie i nikt go nie rozliczy! dzięki radnym się przeliczył.
~ 27-08-2010 9:53
Oj micco !!! aktywny jestes :) Chyba jestes jednym z nich. Smutne jest to że jesteś krótkowzroczny:( A może to Ty chcesz usiąść na jednym ze stołków?
~Rebel Yell 27-08-2010 10:21
Stolkow malo chetnych duzo chlopaki chca zeby oni zostawili miejsce chociaz dla ich poldupkow. Swoja droga na koniec kazdej kadencji powinni sie wszyscy rozliczac z obietnic tzn powinni sie chwalic.
idler73 27-08-2010 10:39
Kruczkowski ma się chwalić ? Czym ? Jakoś tak dziwnie, że wszystkie większe inwestycje UM i Ratusza zaczynają się dosłownie w przeddzień wyborów. Projekt rewitalizacji miasta, jak na razie idzie, moim zdaniem dość dobrze, co nie znaczy, że się nie zatrzyma. Co do powiatu, rzeczywiście, po wyborach wszystko ucichło. Swoją drogą WWS, nie przedstawiło żadnego konkretnego programu, żadnych projektów inwestycji, a tylko i wyłącznie wywleka brudy. Na pewno obecne władze miasta należy rozliczyć, wyciągnąć wnioski z błędów i zaproponować wyborcom konkrety.
~ 27-08-2010 11:00
WWS przyjeło taktyke Tomaszewskiego(Jana)-krytykowac wszystko i wszystkich
~micco 27-08-2010 11:07
~ waż lepiej swoje słowa. Nie chcę usiąść bo nie jestem politykiem. Zbyt dobrze wiem jak wygląda sytuacja od środka dotycząca grodzkowści - proponuję najpierw zapoznać się z niąa potem dopinać łatki "Inteligenciku"
~- 27-08-2010 11:27
Wolę PiS i WWS, jedyni uczciwi w tym mieście.
~micco 27-08-2010 12:05
~- masz rację. bo mówić międzys obą to jedno a mówić otwarcie, że coś jest nie tak w mieśćie i coś jest nie tak dla miasta to wielka odwaga :)
~prosiaczek 27-08-2010 12:08
Panie Lubisnki wstydu Pan oszczędz. Daruj juz sobie tę propagande nienawisci do urzedujacych władz, ale przede wszystkim do mieszkanców walbrzycha. W koncu sam bys cos zrobil. Przypominając fakty - w kwietniu był komunikat Ratusza, ze premier ma rok na wydanie decyzji! . Nie ciesz sie za szybko z domniemanego niepowodzenia. http://www.um.walbrzych.pl/strony/do_druku/aktualnosci/2010/04/066.php
Maku 27-08-2010 16:15
Aż tyle czasu zabrało Wam otwarcie oczu? No... spostrzegawczość godna pochwały. A w czasie poprzedniej kampanii wyborczej gdzie byliście? Nie widzieliście remontowanej przed wyborami Wieniawskiego? Nie widzieliście remontowanych przed wyborami uliczek na Podzamczu i Piaskowej? Jeszcze kilka przykładów przedwyborczej aktywności rządzącej koalicji? Przecież wielu z Was na niego (na Nich) glosowało. Już poprzednio pokazał jakim marnym łgazem jest Pan Kruczkowski. Och słodka naiwności... Ale do trzech razy sztuka. Tyle, że od ośmiu lat nie tylko PO rządzi w Wałbrzychu. Tę koalicję należy rozliczać całościowo.
~komuszek 28-08-2010 10:11
Wstyd! Panie Kruczkowski! Obiecał Pan grodzkość!!! gdzie ona jest!!!???
~pisowiec 30-08-2010 13:10
andrzeju ty chyba nie mieszkasz w Walbrzychu
sanityfair 30-08-2010 13:41
Andrzej ma rację - dużo się zmieniło odkąd prezydentem jest Kruczkowski. Na przykład zamknięto FP Książ, w co włożył szczególne starania, choć było jedno z głównych miejsc pracy dla Wałbrzyszan... Na Podgórzu wyrosło zachwycające feerią barw składowisko odpadów... No, i mamy cudowny "witacz", którego urody zazdrościć ma nam cała Polska a który pochłonął grube pieniądze, które wcale nie musiały zostać spożytkowane na bardziej użyteczne inwestycje. No i nie zapominajmy o regularnym wypłacaniu wysokich premii kumplom z lokalnych spółek, zasłużenie, lub nie...
~andrzej_komentator 30-08-2010 15:05
WWS to jedna wielka żenada. A za utratę grodzkości powinno się ukarać winnych, kolegów pana Lubińskiego. Jeśli chodzi o pana Kruczkowskiego to pokażcie mi innego prezydenta Wałbrzycha, który zrobił tyle dla miasta, co on. Bo Wy przeciwnicy Piotra Kruczkowskiego potraficie tylko narzekać, a nie widzicie ile w Wałbrzychu zmieniło się odkąd prezydentem jest Kruczkowski.
~andrzej_komentator 30-08-2010 15:07
Hejterzy otwórzcie oczy, pokażcie mi prezydenta Wałbrzycha,który zrobił więcej od Piotrka, proszę dajcie mi przykłady
~ 30-08-2010 19:30
.... tutaj w 100% zgodze sie z andrzejem komentatorem,i mam nadzieje ,ze kruk dalej bedzie prezydentem
~ 30-08-2010 22:42
WWS tylko ferment sieje,nic innego nie potrafi.
~PIOTREK 31-08-2010 7:52
kruczkowski zrobił, ale za zaciągnięte mega kredyty. Miasto zadłużone jest na ponad 150 mln!!! I to wszystko przez 8 lat jego rządów! Tak to ja też potrafię!
~listonosz patt 31-08-2010 7:54
Kruczkowski to Bob budowniczy! kredytobiorca na koszt podatników, a w dodatku kłamie w kampanii i nie dotrzymuje obietnic!
sanityfair 31-08-2010 8:09
Andrzeju - powiedz no konkretnie, co Kruczkowski zrobił, oprócz tego co wymieniłem wyżej. Chcesz przykładów... to może sam podaj jakieś na poparcie swojej tezy, miast siać pustosłowie.
Maku 31-08-2010 13:07
Obecne władze Wałbrzycha pomimo sprzyjających warunków (do pewnego czasu takie istniały, bo wzrost gospodarczy był i tego nikt nie zaneguje) nie zrobiły dla Wałbrzycha nic szczególnego. Przedwyborcza aktywność Piotra Kruczkowskiego, to kolejny odcinek serialu, który można zatytułować "W kamiennym kręgu bezczynności". Gdyby choć część obecnych działań miała miejsce z roku na rok Wałbrzych mógłby wyglądać o wiele lepiej. Wirtualne projekcje pięknego miasta nijak się mają do obecnej - jakże żenująco żałosnej rzeczywistości. Osiem lat, które już niedługo miną od kiedy PO i PiS rządzą wspólnie w Wałbrzychu, to okres bezpowrotnie zaprzepaszczony. Jak tak dalej będzie zamiast prezydenta będziemy wybierać burmistrza.
~wyborca 31-08-2010 22:36
obwodnica wałbrzycha, aquapark, grodzkość, wyremontowane drogi .... to tylko niektóre obiecanki cacanki Kruczkowskiego. Obwodnica - to co z niej zostało zbudowała lewica, aquapark jak powstanie, będzie najdroższą tego typu inwestycją w Polsce, grodzkość dla Wałbrzycha - nie będzie jej od 1 stycznia 2011 co obiecywał Kruczkowski, bo Rada Ministrów nagle nie zmieni planu działań dla miasta, któtre nie potrafi wypełnić wniosku, drogi - dlaczego remonty robią w roku wyborczym?
~andrzej_komentator 1-09-2010 11:31
Gdybyśmy nie stracili grodzkości przez waszych ulubieńców komuszki, to byłaby i obwodnica i wiele wiele więcej, tak mnóstwo pieniędzy przeleciało nam koło nosa. Jeśli chodzi o inwestycje to nie muszę chyba wspominać wszystkich dróg, poza tym miasto inwestuje cały czas w renowacje kamienic i już widać tego efekty, aquapark stanie zgodnie z planem. Ale w dalszym ciągu nikt mi nie odpowiedział, ile dobrego zrobili poprzednicy Kruczkowskiego skoro on jest takim złym prezydentem.
Maku 1-09-2010 15:19
Andrzeju wymień drogi, które wyremontował Piotr Kruczkowski przez osiem lat swoich rządów. Mam na myśli gruntowne remonty, a nie zerwanie do 10 cm asfaltu i położenie kolejnej mało wytrzymałej warstwy. Jeśli mówisz o remontach kamienic powinieneś być na tyle skrupulatny, aby napisać o renowacjach fasad. Po ich zawaleniu może te się ostaną. Całkiem jak na planie filmowym. Same atrapy. Jeśli chodzi o aquapark, to jeśli planem jest jego wirtualna wizja, to już dawno stoi. Jak dobrze pamiętam od jeszcze dłuższego czasu o nim mówi. a już na pewno jego koszt przekroczy zdrowy rozsądek. Poprzednikiem Piotra Kruczkowskiego w poprzednij kadencji byłPiotr kruczkowski
Maku 1-09-2010 15:21
hahahahahaah przez poprzednie cztery lata tez nic nie zrobił. A jeszcze wcześniej nie było wzrostu gospodarczego, w okresie którego Piotr Kruczkowski sprawował swoje kadencje
~tolek 1-09-2010 19:19
Powtórzę: hipokryta Lubiński! Parę lat temu głosował za odebraniem grodzkości, teraz twierdzi, że zmienił zdanie i jest za odzyskaniem. Jednocześnie robi wszystko by Wałbrzych grodzkości nie odzyskal, a najlepiej jego nastawienie pokazało zdjęcie z pierwszej strony jednego z tygodników. Wyjątkowo żałosne... Dokładnie w stylu własnego hasła sprzed 4 lat
Maku 3-09-2010 7:11
Jak to powiedział jeden pan z PO w TV Dami swego czasu, któremu tak zabawnie podryguje głowa gdy mówi: "...tylko krowa nie zmienia poglądów, ja nie zmieniam...". Ot Lubińskiemu się odwróciło. Andrzeju, gdyby nie Kruczkowski i ta cała Po/PiS-owa banda, którą wprowadził do ratusza obwodnica już dawno by funkcjonowała. Po wtóre, to jak rozwija się miasto zależy od jego gospodarza, bo to on wyznacza kierunki tego rozwoju. Ot takie stwierdzenie pana prof. Buzka z Książa. Wszyscy wiemy, że Kruczkowski wsparty przez całą rządzącą koalicję PO/PiS wybrał inwestycję w nowe technologie. No i jak to bywa w wirtualnym świecie. Raz coś jest, a za chwilę tego nie ma.
~Pawulon 25-09-2010 10:05
Nie piszcie bzdur jak nie macie pojęcia.Tak naprawdę grodzkość możemy odzyskać od sierpnia 2009 r . Od tego czasu jest podstawa prawna. Pan Lubiński głosował przed laty za utratą grodzkości ,a teraz się mądruje.WWS nadaje się do stawiania brameczek za budynkiem Szpura hahahaha.Wszystkim przypomnę jeden ważny szczegół że jak Kruczkowski obejmował stanowisko ,Wałbrzych był skraju bankructwa, do którego doprowadziło SLD (pan Lubiński należał wtedy do SLD). A pan Rosiak to zwykły darmozjad, który siedzi w UM pije herbatkę , czyta gazetki i ma duże zarobki i dodatkowo dietę radnego powiatu. Rodzinka Rosiaków to eksperci od wszystkiego hahahaha. WWS taka Samoobrona Wałbrzycha Endru dawaj HAHA.
~greg 22-10-2010 10:03
Przypominam,że Kruczkowski przed objęciem urzędu w Wałbrzychu sprawował władzę w Jedlinie.Sponiewierał ją okrutnie.Oczywiście zadłużył a następnie wystartował o stołek w naszym mieście.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wałbrzych Centrum

Stracą pracę

Życzenia dla pielęgniarek

Zagłębie wznawia treningi

Księgowość w kwarantannie