Czytających: 4783

Wałbrzych, Biały Kamień: III liga: Trzy punkty zostają w Wałbrzychu. Zinke bohaterem

Sobota, 3 kwietnia 2010, 20:39
Aktualizacja: Niedziela, 4 kwietnia 2010, 21:27
Daniel Zinke wykorzystał błąd obrońców Łucznika Strzelce Krajeńskie i w 90 minucie zdobył zwycięskiego gola dla piłkarzy Górnika Wałbrzych. Dzięki wygranej 1:0 biało–niebiescy odskoczyli najgroźniejszym rywalom. Chrobry Głogów, Motobi Kąty Wrocławskie, Polonia Trzebnica i Polonia/Sparta Świdnica nie zdobyły podczas tej soboty kompletu punktów.

W pierwszej części meczu wałbrzyszanie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do strzelenia goli, jednego nawet zdobyli, ale sędzia dopatrzył się spalonego. W drugiej połowie rywale wciąż udanie blokowali dostępu do własnej bramki. Szansę na trafienie do siatki przeciwników mieli Daniel Zinke, Adrian Moszyk oraz Grzegorz Michalak, ale ich strzały albo bronił golkiper Łucznika, albo były minimalnie niecelne.

Dopiero wprowadzony kilka chwil wcześniej Jan Rytko, w 90 minucie bardzo dobrze dośrodkował futbolówkę w pole karne gości. Strzelczanie próbowali wybić ją poza pole karne, ale ta ostatecznie trafiła do czeskiego zawodnika i to Daniel Zinkę z kilku metrów wpakował piłkę do bramki, tym samym ratując honor Górnika.

Dzisiaj przeciwnicy grali pod nasz zespół. Polonia/Sparta Świdnica przegrała na wyjeździe 0:2 z Promieniem Żary, Motobi Kąty Wrocławskie zremisowało z Chrobrym Głogów 0:0, a Polonia Trzebica podzieliła się punktami z Ilanką Rzepin. Biało-niebiescy mają już 7 oczek przewagi nad wiceliderem rozgrywek.

Górnik Wałbrzych - Łucznik Strzelce Krajeńskie 1:0 (0:0)
Górnik: Jaroszewski - Przerywacz, D. Michalak (72' Misan), Wojtarowicz, Majka, G. Michalak, Morawski, Tobiasz (84' Rytko), Zinke, Konarski (46 Moszyk), Janik
Łucznik: Kobylarz - Wróbel, Żeliszewski, Dębski, Kuźlak, Brzeski (66' Nowik), Odachowski, Kurdykowski, Bobrowski, Stuchly, Moroz