MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

III liga siatkówki kobiet: Awans po latach

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 12 maja 2019, 8:38
Aktualizacja: 8:50
Autor: PAW
Fot. Robert Bajek
Po bardzo emocjonującym meczu, siatkarki Chełmca pokonały 3–2 Nike Ostrołęka i dzięki tej wygranej Chełmiec po 47 latach znów zagra na poziomie II ligi.

Pierwszy set długimi fragmentami był bardzo wyrównany, ale w decydującym momencie to wałbrzyszanki zwarły szyki i wygrały nerwową końcówkę do 23. W drugiej partii znów oglądaliśmy na parkiecie walkę o każdy metr boiska i wyrównaną końcówkę, w której tym razem swoją wyższość wykazała Ostrołęka. W trzeciej partii Chełmiec niemal cały czas kontrolował wydarzenia i miał kilkupunktową przewagę i wygrał do 21. Czwarty set znów bardzo zacięty i tym razem więcej zimnej krwi w decydującym momencie zachowały przyjezdne, które wygrały do 24. Tie break zaczął się dla wałbrzyszanek niepomyślnie, bowiem goście prowadzili nawet 6-10, ale kapitalna postawa podopiecznych Marka Olczyka spowodowała, że udało się dogonić rywalki i ostatecznie przechylić szalę na naszą korzyść do 12.

Chełmiec Wodociągi Wałbrzych - Nike Ostrołęka 3:2 (25:23, 23:25, 25:21, 24:26, 15:12)

Twoja reakcja na artykuł?

12
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Miasto broni strażników

Kino samochodowe dla kibiców

Miłośnik gier

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~D... 13-05-2019 19:59
"W drugiej partii znów oglądaliśmy na parkiecie walkę o każdy metr boiska..." Panie Redaktorze autorze tego tekstu, nie wiem czy Pan na pewno wie, na czym polega dyscyplina, którą Pan opisuje - by jakoś mi się nie wydaje... Otóż w siatkówce, inaczej niż w piłce nożnej, ręcznej czy koszykówce, gra nie polega na "zdobywaniu" terenu przeciwnika, by na końcu umieścić piłkę w bramce lub w koszu - czego zwykle nie sposób po prostu zrobić z własnej połowy. W tamtych grach zatem możliwa jest walka o każdy metr boiska, bo na tym owe gry polegają. Natomiast w siatkówce jest zdecydowanie inaczej: każdy gra wyłącznie po swojej stronie, na swoim boisku i nikt nikomu terenu nie zajmuje. Pisanie zatem o walce o każdy metr boiska w przypadku siatkówki jest - hm - śmieszne, delikatnie rzecz nazywając, prawda redaktorku? :-p

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Beniaminkowie w II lidze

Pieniądze na stadion

Drugie zwycięstwo

Wicemistrzowie Dolnego Śląska

Trzaskowski triumfuje w Wałbrzychu