Czytających: 5572

Wałbrzych, Biały Kamień: III liga: Sensacja w Wałbrzychu. MKS z 3 punktami!

Sobota, 26 września 2009, 18:37
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 września 2009, 19:06
Piłkarski Górnik Wałbrzych w fatalnym stylu przegrał z przedostatnim w tabeli MKS–em Oława 0:2. Gole dla gości zdobyli Ochmański oraz Kalinowski. Spotkanie rozegrane zostało bez udziału publiczności.

Początek meczu, który rozegrany został przy pustych trybunach, rozpoczął się bardzo niepomyślnie dla gospodarzy. Biało-niebiescy stracili bramkę już w 9 minucie. Znajdujący się na lewym skrzydle Krzysztof Gancarczyk zagrał piłkę w pole karne do Łukasza Ochmańskiego, a ten skierował futbolówkę prosto do siatki. Kiedy wydawało się, że wałbrzyszanie szybko wyrównają, a była ku temu szansa, po ładnym strzale Marcina Morawskiego, to gracze z Oławy zdobyli drugiego gola. Do bramki w 29 minucie trafił Jakub Kalinowski. Górnicy do końca pierwszej połowy stworzyli jeszcze dwie groźne sytuacje, ale wynik już się nie zmienił.

W drugiej części spotkania biało-niebiescy zaprezentowali się dużo gorzej, niż w pierwszej odsłonie. Oddali tylko jeden groźny strzał na bramkę gości. Dodać należy, że przez ostatnie 10 minut meczu wałbrzyszanie grali z przewagą jednego zawodnika.

Na stadion nie zostali wpuszczeni kibice. Pomimo to fani biało-niebieskich obserwowali spotkanie zza płotu, w drugiej połowie głośno dopingując swój zespół. Za to należą się im duże brawa. Minus natomiast za rzuconą pod koniec meczu racę pod bramkę gości.

Górnik Wałbrzych - MKS Oława 0:2 (0:2)
Górnik: Jaroszewski - G. Michalak, Łaski, Wojtarowicz, Smoczyk, Rytko (57 D. Michalak), Wepa, Morawski, Tobiasz, Janik, Moszyk (46 Konarski).
MKS: Florczyk - Pożarycki, Horwat, Kalinowski, Wejerowski, Grabowski (92 Kulej), Wiraszka (50 W. Gancarczyk), Milkowski, K. Gancarczyk (89 Kopek), Kosztowniak, Ochmański (83 Lew).