Bierutów: III liga piłki nożnej kobiet: Pewna wygrana VAW

Środa, 30 kwietnia 2014, 16:30
Aktualizacja: 16:31
Bierutów: III liga piłki nożnej kobiet:  Pewna wygrana VAW
Piłkarki Victorii Aglomeracja Wałbrzyska pokonały w wyjazdowym meczu 5–0 drużynę UKS Bierutów, która zajmowała 3. miejsce w tabeli III ligi kobiet.

Pierwsze 15 minut to bardzo dobra gra zawodniczek Bierutowa i bardzo trudno było w tej fazie meczu naszym piłkarkom strzelić pierwszego gola. Padł on po kwadransie gry po strzale Karoliny Janickiej. Taki wynik utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron trener VAW - Jacek Grabowski - dokonał dwóch zmian i skorygował nieco samo ustawienie naszych zawodniczek. To przyniosło efekt w postaci strzelenia drugiego gola przez Karolinę Janicką i od razu przyczyniło się to do przejęcia całkowitej kontroli gry w tym meczu przez nasze piłkarki.

Bezbłędnie tego dnia grały obie nasze bramkarki, które zagrały w bramce po 40 minut. Nasze obrończynie również doskonale radziły sobie na boisku i zachowały zerowe konto.

Na 3:0 dla VAW podwyższa Marta Bedra dobijając piłkę po strzale Karoliny Janickiej. Na 4:0 podwyższa Justyna Krajewska dobijając tym razem piłkę do siatki bierutowianek po strzale w słupek Marty Bedry. Kończąc dzieło w tym meczu do bramki trafiła po pięknym strzale z 16 metrów Dagmara Najbuk, której idealnie wyłożyła piłkę Marta Bedra.
- W tym meczu nasze wszystkie zawodniczki zasłużyły na pochwały i słowa uznania. Najbardziej cieszy mnie fakt, że zawodniczki, które weszły na zmianę, decydowały o losach meczu. Marta Bedra miała swój udział aż przy trzech ostatnich bramkach, a debiutująca w naszym zespole 16-letnia Aleksandra Laskowska wspaniale zaprezentowała się w środku pola - po meczu powiedział Jacek Grabowski.

Bardzo dobrze w tym meczu grała również nasza linia pomocy obsługując świetnymi podaniami naszą Karłoś, która miała jeszcze oprócz dwóch strzelonych bramek co najmniej 5 sytuacji, w których mogła poprawić bramkowy dorobek drużyny, jednak zabrakło i zimnej krwi i skuteczności.

Teraz przed naszą drużyną kolejny ligowy mecz, tym razem VAW zagra u siebie z Czarnymi Jelcz Laskowice już 3 maja 2014 roku o godz. 15.00

UKS Bierutów - VAW 0:5 (0:1)

VAW: Kurylas (40’ Urbańska) - Staniszewska, Ryl, Tokarczyk, Krajewska - Najbuk (75’ Borowiak), Marszałek, Dolata (55’ Laskowska), Rak (75’ Grabowska) - Janicka (60’ Oroń), Wolkenstein (40’ Bedra).