Czytających: 4877

Czarny Bór: III liga piłki nożnej kobiet: Lesk Czarny Bór – Gwarek Wałbrzych 0–14

Poniedziałek, 26 września 2011, 15:30
Aktualizacja: 15:31
W inauguracyjnym meczu III ligi piłki nożnej kobiet, dziewczęta Gwarka zdominowały koleżanki z Czarnego Boru. Bramkarka zielono–czarnych tylko raz miała piłkę w rękach, a piłkarki Lesku nie oddały żadnego strzału na bramkę Gwarka.

Już w pierwszej minucie strzałem z 16 metrów próbowała sprawdzić bramkarkę Angelika Rubin. Niestety, piłka przeszła niewiele nad poprzeczką. Minutę później z 20 metrów podobnym strzałem popisała się Ada Skrobiś. Tym razem piłka trafia w samo okienko i Gwarek objął prowadzenie 1:0. W 5. minucie wyśmienitym strzałem z narożnika pola karnego popisała się Kałużna, ale piłka trafiła w poprzeczkę. W 13 minucie po bardzo ładnej akcji prawym skrzydłem Sławińska uderzyła z 15 metrów w długi róg. Piłka po rękach bramkarki wpadła do siatki. Dwie minuty później przed szansą na zdobycie bramki na piątym metrze znalazła się Angelika Rubin, jednak nie trafiła dobrze w piłkę i strzał został obroniony. W 17. minucie doskonałe dośrodkowanie z rzutu rożnego Angeliki Galant przejęła kilka metrów przed bramką Skrobiś. Jednak piłka po jej uderzeniu przeszła minimalnie obok słupka. W 20. minucie z 15 metrów mocno strzelała Galant. Bramkarka z trudem obroniła strzał, ale wobec dobitki Agnieszki Oroń była już bezradna. Minutę później z dystansu próbowała Skrobiś, jednak piłka przeszła tuż nad poprzeczką. W 23. minucie niezwykłą intuicją popisała się Angelika Rubin. Przejęła piłkę od obrończyń Lesku i popędziła na bramkę, bez problemu zdobywając czwartego gola. Tym samym popularna „Bambaryłka" robi sobie prezent na swoje urodziny, które właśnie obchodziła w dniu meczu. W 25. minucie idealne podanie od Kałużnej na 5 metrze przejęła Oroń i podwyższyła prowadzenie Gwarka na 5:0. W 29. minucie dośrodkowaną piłkę przez Gosię Kałużną trąciła Oroń i futbolówka trafiła do siatki. Minutę przed przerwą dośrodkowanie Sławińskiej w polu karnym przejęła Kałużna i pewnie zdobyła bramkę na 7:0.
Zaraz po przerwie, w 37. minucie znów Angelika Rubin przejęła piłkę i w sytuacji sam na sam z bramkarką gospodarzy nie daje jej żadnych szans. Gwarek nie ustawał i nadal atakował zespół z Czarnego Boru. Strzały A.Rubin i Kałużnej minimalnie mijały bramkę, lecz w 47. minucie sprzed pola karnego uderzyła Martyna Wylegała i zdobyła dziewiątą bramkę. Kilka minut później bezpośrednio z rzutu wolnego, pięknym technicznym strzałem, gola zdobyła Ada Skrobiś. W 58. minucie znów Kałużna popisała się idealnym dośrodkowaniem. Będąca na 5 metrze Angelika Rubin tylko musiała dostawić nogę, by zdobyć jedenastą bramkę dla zielono-czarnych. W 63. minucie piłkę ręką w polu karnym sparowała zawodniczka Lesku. Sędzia podyktował rzut karny, którego bezbłędnie wykonała Kasia Honor. W 66. minucie z 20 metrów uderzyła Skrobiś ponownie pokonując bramkarkę gospodarzy. Na minutę przed końcowym gwizdkiem z 5 metrów piłkę uderzyła Angelika Galant i pewnie podwyższyła prowadzenie na 14:0.

Lesk Czarny Bór – Gwarek Wałbrzych 0-14 (0-7)

Lesk: Matusiak – Kuflowska, Gwałt, Czajor, Bednarek – Adamkiewicz, Kitlińska, Morawska, Filip – Warchoł, Piksa

Gwarek: Urbańska - Honor, Rubin Patrycja, Marszałek (68' Drewęcka), Wylegała - Skrobiś, Galant, Kałużna, Sławińska (45' Janus) - Oroń (57' Piotrowska), Rubin Angelika (62' Kobylańska).