MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

III liga piłkarska: Zwycięstwem zakończyli rok

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 29 listopada 2015, 10:05
Aktualizacja: 10:16
Autor: PAW
Fot. Robert Bajek
Ostatni tegoroczny mecz o ligowe punkty wałbrzyskiego Górnika z Piastem Karnin nie był porywającym widowiskiem. Wygrali wałbrzyszanie 2–1.

Przed meczem prezydent Roman Szełemej uhonorował dwóch piłkarzy Górnika. Grzegorz Michalak ma za sobą 300 meczów oficjalnych dla Górnika, a Marcin Morawski rozegrał takich meczów 200.

Mecz zaczął się znakomicie dla biało-niebieskich, bowiem już w 2. minucie Orłowski wpisał się na listę strzelców po zespołowej akcji Oświęcimki i Migalskiego. Później na boisku niewiele ciekawego się działo. Warto odnotować niecelny strzał Migalskiego z kilkunastu metrów. Goście atakowali z rzadka, najdogodniejszej okazji nie wykorzystał Pakuła, który główkował obok bramki strzeżonej przez Jarosińskiego. Początek drugiej połowy to znów mocne uderzenie Górnika. Tym razem Orłowski trafił do siatki rywala, ale gol ten nie został uznany, bowiem sędzia dopatrzył się faulu naszego piłkarza. Kilkanaście minut później niepewną interwencję Jarosińskiego wykorzystał Pakuła i doprowadził do wyrównania. Odpowiedź Górnika była niemal natychmiastowa. Dariusz Michalak po składnej akcji Oświęcimki zmusił do kapitulacji Fabiańskiego. Później sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, lecz nasi skomplikowali sobie nieco sytuację w 85. minucie meczu, kiedy to Oświęcimka został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Wałbrzyszanie dowieźli jednak korzystny wynik do końcowego gwizdka i zimę spędzą w fotelu lidera.

Górnik Wałbrzych – Piast Karnin 2:1 (1:0)

Górnik: Jarosiński, D. Michalak, Tyktor, Rytko, Surmaj, Sawicki, Radziemski (90 G. Michalak), Morawski, Oświęcimka, Migalski, Orłowski.

Czytaj również

Forma rośnie

Zrezygnujcie z plastiku!

Wałbrzych z Kurdami

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~me 29-11-2015 13:43
no i do wiosny dziękuję , ładna akcja zakończona strzałem Darka Michalaka. Tylko Górnik !
~D... 30-11-2015 12:51
Zdjęcie bramkarza (nr 38) jest GENIALNE! Spokojnie do zgłoszenia do World Press Foto w kategorii SPORT. Takie wychodzą raz na milion i warto, aby je zauważyć i wyróżnić.
~ala 30-11-2015 14:41
chyba nie jest genialne :) na pierwszym lepszym treningu możesz takich mnóstwo zrobić :) przede wszytskim jest nieostre :) i to je dyskwalifikuje :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dary dla bibliotek

Festiwal goli

Lanie od Polonii

Nobel dla Tokarczuk!

Czyste miasto