Czytających: 5289

Częstochowa: III liga piłkarska: Wreszcie zwycięstwo

Sobota, 24 września 2016, 11:19
Aktualizacja: 11:20
Piłkarze Górnika przerwali serię meczów bez wygranej i pokonali w Częstochowie Skrę 2–0.

Mecz ułożył się znakomicie dla wałbrzyszan, bowiem już w 4. minucie Sobiesierski pokonał bramkarza. Gospodarze chcieli się szybko zrewanżować, ale defensywa Górnika grała bardzo uważnie i nie dopuszczała do groźnych spięć pod bramką Jaroszewskiego. W 30. minucie wreszcie Skra poważniej nam zagroziła, ale dobrze spisał się Jaroszewski. Pod koniec tej odsłony szczęścia strzałami z rzutów wolnych próbował Morawski, ale nie były to uderzenia precyzyjne. Ostatnie słowo należało do miejscowych, lecz na nasze szczęście piłka przeleciała obok bramki wałbrzyszan.

Początkowe minuty drugiej odsłony były bardzo spokojne. Dość nieoczekiwanie w 54. minucie to podopieczni Roberta Bubnowicza zadali skuteczny cios, kiedy Morawski uderzeniem z kilkunastu metrów zdobył gola. Po stracie drugiego gola Skra zaczęła grać odważniej i chciała zdobyć kontaktową bramkę, ale wałbrzyska defensywa spisywała się bez zarzutu. Rywale wykonywali kilka rzutów rożnych i wolnych, jednak nie potrafili poważniej zagrozić naszej drużynie. Do końca meczu wałbrzyska ekipa mądrze wybijała przeciwnika z uderzenia i odniosła zasłużone zwycięstwo.

Skra Częstochowa – Górnik Wałbrzych 0-2 (0-1)

Górnik: Jaroszewski, Surmaj, Rytko, D. Michalak, Gawlik, Krzymiński, Tobiasz, Morawski, Pierzga (81' Rojek), Sobiesierski, Woźniak (78' Młodziński).