Zalogowanych: 5

REGION: III liga piłkarska: Przełamali Mostki

Niedziela, 27 marca 2016, 14:17
Aktualizacja: 14:18
Piłkarze Górnika nie zwalniają tempa i zdobywają kolejne punkty. Tym razem pokonali w Mostkach miejscową Formację Port 2–0.

W pierwszej połowie lepsze wrażenie sprawiali nasi futboliści, ale zespół gospodarzy mądrze wybijał podopiecznych Roberta Bubnowicza z uderzenia i w efekcie po 45 minutach gole nie wpadły. Górnicy dłużej utrzymywali się przy piłce, ale sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Odnotować warto właściwie akcję gospodarzy z 29. minuty, kiedy to musiał interweniować Jarosiński oraz sytuację z 42. minuty, kiedy najpierw dobrze bronił Jarosiński, a po chwili skuteczną interwencją popisał się bramkarz gospodarzy.

Druga połowa była bardziej szczęśliwa dla ekipy z Wałbrzycha. W 55. minucie po dośrodkowaniu Morawskiego strzelał Migalski. Piłkę zdołał odbić Merda, lecz przy dobitce Krawca był bezradny. Nasi poszli za ciosem i w 66. minucie Morawski zaskoczył bramkarza rywala podwyższając na 2-0. Parę minut później znów swój kunszt pokazał Jarosiński, który uchronił nas przed utratą gola.

Formacja Port 2000 Mostki – Górnik Wałbrzych 0:2 (0:0)

Górnik: Jarosiński, D. Michalak, Tyktor, Surmaj, Radziemski, Migalski, Morawski, Rytko, Sawicki, Krawiec (89 Krzymiński), Orłowski.

Wyniki:

Ślęza Wrocław - KP Brzeg Dolny 3-0 (wo)

Budowlani Lubsko - Miedź II Legnica 1-3 (Karol Łyczko 70 - Adrian Cierpka 30, Przemysław Wichłacz 33, Adam Wasilewski 73)

Polonia-Stal Świdnica - KS Polkowice 1-2 (Grzegorz Borowy 77 - Mateusz Magdziak 79, Mariusz Szuszkiewicz 90)

KS Stilon Gorzów Wielkopolski - Śląsk II Wrocław 1-2 (Tomasz Szwiec 12 - Maciej Matusik 19, Wiktor Żytek 41)

KS Bystrzyca Kąty Wrocławskie - Ilanka Rzepin 0-0

Formacja Port 2000 Mostki - Górnik Wałbrzych 0-2 (Mateusz Krawiec 57, Marcin Morawski 67)

Foto-Higiena Gać - Piast Żmigród 0-0

Lechia Dzierżoniów - Zagłębie II Lubin 1-0 (Marcin Buryło 11)

Piast Karnin (Gorzów Wielkopolski) - Karkonosze Jelenia Góra 3-0 (Mateusz Konefał 7, 41, 48)