Czytających: 5686

Wałbrzych: III liga piłkarska: Kolejny krok w stronę awansu zrobiony

Czwartek, 28 kwietnia 2016, 7:42
Aktualizacja: Sobota, 30 kwietnia 2016, 12:45
Piłkarze Górnika pokonali na własnym boisku Ślęzę Wrocław 1–0 w kolejnym meczu III ligi dolnośląsko–lubuskiej.

Początkowe minuty były wyrównane i bardzo nerwowe w wykonaniu obu ekip. W 9. minucie nasi mogli pokusić się o gola, lecz Krzymiński nie zaskoczył bramkarza gości i zakończyło się tylko na kornerze. W kolejnych minutach zaczęła zaznaczać się niewielka przewaga biało-niebieskich. W 24. minucie strzał Sawickiego obronił golkiper przyjezdnych. Kilka chwil później znakomitej okazji nie wykorzystał Radziemski, który w idealnej sytuacji spudłował. W 30. minucie tym razem Radziemski był podającym, a strzelał Orłowski, jednak futbolówka obiła tylko słupek bramki Ślęzy. W ostatnim kwadransie lepiej poczynali sobie goście, którzy nieco uspokoili swoje poczynania i już nie pozawalali wałbrzyszanom stwarzać kolejnych okazji strzeleckich.

Pierwsza godna odnotowania akcja w drugiej odsłonie miała miejsce w 53. minucie, ale na nasze szczęście pewnie interweniował Jarosiński. W 58. minucie nieznacznie pomylił się Sawicki. Wreszcie nadeszła 74. minuta meczu. Akcje zainicjował Sawicki, dograł w pole karne, a Orłowski po raz kolejny udowodnił, że jest wyborowym strzelcem i zdobył gola. W 82. minucie mogło być po meczu, lecz uderzenie głową Krawca golkiper gości zdołał wybronić. W końcówce to Ślęza zaatakowała mocniej i bardziej zdecydowanie licząc na wyrównanie, ale nasza defensywa nie dała się zaskoczyć i Górnicy dowieźli jednobramkowe prowadzenie do końcowego gwizdka arbitra.

Górnik Wałbrzych – Ślęza Wrocław 1-0 (0-0)

Górnik: Jarosiński - D. Michalak, Orzech, Tyktor, Surmaj - Radziemski, Rytko, Krzymiński (87’ Sobiesierski), Sawicki, G. Michalak (73’ Krawiec) - Orłowski.