Wschowa: III liga koszykówki: Wreszcie przełamali niemoc

Poniedziałek, 26 listopada 2012, 10:01
Aktualizacja: 10:02
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika pokonali WSTK Wschowa.

Nasi koszykarze wcześniej doznali sześciu z rzędu porażek. Teraz wreszcie udało się im przełamać niemoc.

Mecz z rezerwami WSTK Wschowa od początku toczył się pod dyktando wałbrzyszan. Nasi zawodnicy już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie 10 punktów przewagi. Dobrze w tym meczu funkcjonowała defensywa oraz atak. Druga kwarta była bardziej wyrównana, ale Górnicy kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie pozwalali zbliżyć się rywalowi. Nie do zatrzymania w ataku był Buczyniak, który w całym meczu zdobył aż 40 punktów.

W trzeciej kwarcie Wschowa nawiązywała jeszcze równorzędną walkę z Górnikiem i po 30 minutach biało-niebiescy prowadzili 60-49. Ostatnie 10 minut to popisowa gra Górnika, który z minuty na minutę powiększał przewagę i ostatecznie wygrał różnicą 29 punktów.

WSTK II Wschowa – KK Górnik Invest-Park Trans Wałbrzych 64:93 (13:23, 19:21, 17:16, 15:33)

Górnik: Buczyniak 40, Stochmiałek 17, Łabiak 13, Myślak 10, Murzacz 6, Kondratowicz 3, Wieczorek 2, Maryniak 2.