Czytających: 4916

Wałbrzych: III liga koszykówki: Trzecia wygrana z rzędu stała się faktem

Poniedziałek, 10 grudnia 2012, 7:31
Aktualizacja: Wtorek, 11 grudnia 2012, 13:52
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika pokonali na własnym parkiecie GKK Gorzów 85–70.

W pierwszej kwarcie lepiej radzili sobie goście, którzy dość łatwo zdobywali punkty. W naszej ekipie szwankowała właśnie przede wszystkim gra defensywna i po 10 minutach Górnicy przegrywali różnicą 5punktów. W drugiej kwarcie zobaczyliśmy już znacznie lepiej grających wałbrzyszan. Biało-niebiescy poprawili grę obronną, a w ataku skuteczni byli Wieczorek, Buczyniak i Stochmiałek. To na tych 3 zawodnikach spoczywała odpowiedzialność za zdobywanie punktów. Po 20 minutach Górnik prowadził 47-44.

Trzecia kwarta to znakomita gra obronna podopiecznych Arkadiusza Chlebdy. Wystarczy powiedzieć, że nasi dali w tym okresie zdobyć gościom z Gorzowa zaledwie 6 punktów. Sami jednak mieli dosyć duże problemy ze skutecznym kończeniem akcji i stąd przewaga Górnika oscylowała w granicach 10 punktów. W ostatniej kwarcie Górnik spokojnie kontrolował wydarzenia na parkiecie i systematycznie powiększał przewagę, która z końcową syreną wyniosła 15 punktów.

KK Górnik Invest-Park Trans Wałbrzych – GKK Gorzów 85-70 (22-27, 25-17, 13-6, 25-20)

Górnik: Wieczorek 20, Buczyniak 19, Stochmiałek 18, Murzacz 8, Fedoruk 6, Myślak 6, Marcin Ciuruś 4, Narnicki 2, Borzemski 2, Jaskólski 0, Kondratowicz 0.