Świdnica: III liga koszykówki: Promet lepszy od Prakto Polonii

Wtorek, 18 października 2016, 14:33
Aktualizacja: 14:34
Autor: red
Pierwsze, historyczne zwycięstwo w III lidze odniosła drużyna MKS Promet Basket Szczawno–Zdrój, pokonując na wyjeździe drużynę Prakto Polonia Świdnica 65:61, której trenerem jest doskonale wszystkim znany Mieczysław Młynarski.

Sytuacja w meczu zmieniała się z kwarty na kwartę i do ostatnich sekund nie było wiadomo, kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku. Pierwszą kwartę wygrali zawodnicy z uzdrowiska 22:14 i wydawało się, że w dalszej części spotkania będą powiększać przewagę.

W drugiej kwarcie, to zawodnicy Polonii Prakto Świdnicy okazali się bardziej skuteczni pod koszem i dzięki swojej determinacji na przerwę schodzili tylko z jednopunktową stratą przegrywając 36 do 35.

Trzecia kwarta, to ponownie doskonała gra MKS-u, którzy rzucili w tej kwarcie 20 punktów, przy 9 punktach rywali.

Przed ostatnią osłoną, mieli więc 12 punktów przewagi i nic nie zapowiadało emocji do ostatnich sekund pojedynku. Jak to już bywa w thrillerach nasi zawodnicy ponownie oddali inicjatywę gospodarzom, którzy w końcówce spotkania zmniejszyli przewagę do 3 punktów i mieli realne szanse na doprowadzenie do remisu, jednakże spudłowali rzut za 3 punkty na 13 sekund przed zakończeniem meczu. Więcej zimnej krwi zachowali w tym czasie zawodnicy MKS-u i to oni mogli cieszyć się z pierwszego, historycznego zwycięstwa w III lidze, na które Prakto Polonia Świdnica, będzie musiała jeszcze poczekać.

W meczu punktowali:

MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój: Adrian Stochmiałek 15, Bartłomiej Józefowicz 13, Marcin Ciuruś 11, Daniel Iwański 7, Oskar Pawlikowski 6, Jakub Grabka 5, Sebastian Narnicki 5, Aleksander Sulikowski 3.

Prakto Polonia Świdnica: Andrzej Słobodzian 28, Przemysław Olszewski 10, Mateusz Soboń 8, Damian Sieńko 6, Michał Kurpiel 4, Paweł Kaliński 2, Arkadiusz Majcher 2, Radosław Rogacz 1, Janusz Bielawski 0, Grzegorz Kaczmarczyk 0.