Czytających: 5397

Wałbrzych: III liga koszykówki: Porażka bez znaczenia

Poniedziałek, 5 maja 2014, 10:40
Aktualizacja: 10:40
W ostatnim dniu turnieju finałowego koszykarzy o wejście do II ligi, wałbrzyski Górnik przegrał wprawdzie z AZS–em Lublin, ale mimo to wygrał turniej i wywalczył awans.

Już przed meczem było jasne, że Górnicy zdołali wywalczyć awans do II ligi.

W pierwszej kwarcie nasi grali efektownie w ataku i niezbyt mocno koncentrowali się na grze defensywnej. Trener Chlebda dał pograć w tym spotkaniu więcej minut zawodnikom, którzy wcześniej pozostawali w cieniu, jak choćby Krzymińskiemu. W drugiej kwarcie nadal Górnik prowadził najczęściej różnicą kilku punktów i po 20 minutach było 41-38.

Trzecia ćwiartka była również bardzo zacięta, a losu meczu rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej kwarcie, kiedy goście wykazali się lepszą skutecznością i większym spokojem w rozegraniu decydujących ataków i stąd ich wygrana różnicą 4 punktów.

Oprócz Górnika awans do II ligi wywalczyły ekipy: Polonia Bytom i Sorbos-MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl.

Górnik Wałbrzych – AZS UMCS Lublin 74:78 (22:17, 19:21, 20:19, 13:21)

Górnik: Niedźwiedzki 20, Krzymiński 13, Ratajczak 12, Iwański 10, Józefowicz 5, Olszewski 4, Glapiński 3, Stochmiałek 3, Myślak 2, Borzemski 2, Narnicki, Maryniak.