Czytających: 4044

Siechnice: III liga koszykówki: Piąta z rzędu wygrana stała się faktem

Niedziela, 10 listopada 2013, 9:30
Aktualizacja: 9:30
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika kontynuują passę zwycięstw. Tyma razem pewnie wygrali w Siechnicach.

Już w pierwszej kwarcie wałbrzyszanie pokazali rywalowi miejsce w szeregu. Górnik dzięki znakomitej grze w ofensywie wypracował po 10 minutach 17 punktów przewagi. Niestety, w drugiej kwarcie nasza drużyna spisywała się już znacznie słabiej. Mieliśmy olbrzymie problemy w grze obronnej, ale na szczęście w ofensywie mieliśmy też swoje atuty w postaci Józefowicza, Glapińskiego i Iwańskiego. Po 20 minutach było 49-56 dla Górnika.

Trzecia kwarta była bardzo zacięta. Siechnice były nawet w stanie wyjść na prowadzenie 66-65, ale na szczęście wałbrzyszanie opanowali kryzys i po 30 minutach prowadzili różnicą 5 punktów (74-69). Początek ostatniej kwarty to znów powrót Górników do znakomitej postawy i to właśnie miało decydujący wpływ na końcowy rezultat spotkania.

KKS Siechnice - Górnik Wałbrzych 84-102 (18-35, 31-21, 20-18, 15-28)

Górnik: Józefowicz 25, Glapiński 19, Iwański 19, Karwik 17, Myślak 14, Maryniak 2, Olszewski 2, Narnicki 2, Borzemski 2, Krzymiński 0, Fedoruk 0.