Czytających: 9966

Lubin: III liga koszykówki: Pewna wygrana z SMK

Niedziela, 9 marca 2014, 10:24
Aktualizacja: 10:25
Koszykarze Górnika udali się do Lubina na mecz z miejscowym SMK i wygrali to spotkanie 66–52.

Po długiej przerwie na parkiet wyszli koszykarze Górnika. Ich rywalem we wczorajszym meczu była ekipa SMK Lubin.

Już w pierwszej kwarcie nasi pokazali, kto jest faworytem tego meczu i kto powinien rozdawać karty. Górnicy wypracowali 11-punktową przewagę dzięki bardzo dobrej grze w defensywie. W drugiej kwarcie nasi kontrolowali wydarzenia na parkiecie i nie pozwalali rywalowi na zniwelowanie strat. Świetne zawody rozgrywał Józefowicz, który dziurawił kosz przeciwnikami celnymi rzutami z dystansu. Dzielnie wspierali go Glapiński i powracający do gry utalentowany Piotr Niedźwiedzki. Do przerwy 23-32 dla Górnika.

Kolejne kwarty to nadal bardzo spokojna gra Górnika, który dzięki przewadze z pierwszej kwarty nie musiał forsować tempa i kontrolował mecz. Trener Arkadiusz Chlebda dał pograć w tym spotkaniu niemal wszystkim swoim podopiecznym.

Przed Górnikiem ostatni mecz w grupie, a rywalem będzie zespół ze Wschowy. Później wałbrzyszan czeka baraż o wejście do II ligi.

SMK Lubin – Górnik Wałbrzych 52:66 (7:18, 16:14, 17:19, 12:15)

Górnik: Józefowicz 23, Glapiński 17, Stochmiałek 8, Niedźwiedzki 8, Borzemski 4, Ratajczak 2, Krzymiński 2, Narnicki 2, Myślak 0, Iwański 0, Olszewski 0.