Głogów: III liga koszykówki: Na Nowe Miasto nie ma mocnych

Niedziela, 21 listopada 2010, 15:30
Aktualizacja: 15:31
Koszykarze Górnika Nowe Miasto pokonali kolejnego rywala
Koszykarze Górnika Nowe Miasto idą jak burza w rozgrywkach III ligi koszykówki. Tym razem o sile wałbrzyszan przekonali się zawodnicy Chrobrego Głogów. Górnik wygrał na obcym parkiecie 82–51.

Basket Chrobry prowadził w tym meczu tylko raz na samym początku rywalizacji. Później do głosu doszli wałbrzyszanie, a ich przewaga rosła z minuty na minutę. Pierwsza kwarta była jeszcze w miarę wyrównana. Słabsi fizycznie gospodarze starali się toczyć walkę z Górnikiem i stąd wynik po 10 minutach brzmiał tylko 17-23. W drugiej kwarcie oba zespoły dobrze broniły, ale miały spore problemy ze zdobywaniem punktów. Po 20 minutach Chrobry przegrywał różnicą 5 punktów (31-36).

Druga połowa to koncertowa gra wałbrzyszan. Już w trzeciej kwarcie nasi udowodnili, że przewodnictwo w tabeli III ligi nie jest dziełem przypadku. Podobnie było zresztą w ostatnich 10 minutach. Na szczególną uwagę zasługuje przede wszystkim świetna gra w defensywie i skuteczność w rzutach z dystansu. Ostatecznie niewiadomą było jedynie to, jaką różnicą punktów wygra Górnik. Skończyło się na wyniku 51-82.

Basket Chrobry Głogów – Górnik Nowe Miasto 51-82 (17-23, 14-13, 10-21, 10-25)

Górnik: Kołodziej 22, Myślak 17, Borzemski 10, Sujka 8, Kaliński 8, Olszewski 7, Neumayer 6, Gniadzik 2, Dworak 2