Czytających: 6566

Zielona Góra: III liga koszykówki: Kolejna porażka koszykarzy Górnika

Piątek, 23 listopada 2012, 9:20
Aktualizacja: 9:21
Nasi przegrali zaległy mecz w Zielonej Górze z rezerwami Zastalu 78–86 i wciąż pozostają bez zwycięstwa w lidze.

Mecz w Zielonej Górze był zaległym. W pierwszej kwarcie lekką przewagę punktową wypracowali sobie miejscowi, ale wałbrzyszanie dzięki dobrej postawie Buczyniaka i Murzacza nie tracili dystansu. Druga kwarta była lepsza w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Chlebdy. Wałbrzyszanie zwłaszcza dobrze w tym fragmencie meczu radzili sobie w grze ofensywnej. Po 20 minutach Zastal prowadził różnicą zaledwie 2 punktów (45-43).

W trzeciej kwarcie zespół Górnika popełnił kilka prostych błędów. Szwankowała zwłaszcza gra defensywna. W tych 10 minutach gospodarze rzucili naszym 27 punktów i przed czwartą kwartą prowadzili różnicą 9 punktów (72-63). W decydującej kwarcie niby nasi starali się odrabiać straty, ale tak naprawdę zespół miejscowych kontrolował wydarzenia na parkiecie i nie dał zbliżyć się Górnikom, odnosząc ostatecznie zasłużone zwycięstwo.

Stelmet Zastal II Zielona Góra – Górnik Wałbrzych 86-78 (21-16, 24-27, 27-20, 14-15)

Górnik: Buczyniak 24, Murzacz 16, Wieczorek 11, Stochmiałek 11, Fedoruk 5, Borzemski 4, Myślak 3, Maryniak 2, Jaskólski 2, Narnicki 0.