Czytających: 3692

Wałbrzych: III liga koszykówki: KK Promet Wałbrzych – Tytan Jawor 111–45

Niedziela, 30 października 2011, 9:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 31 października 2011, 10:29
W kolejnym meczu ligowym, koszykarze wałbrzyskiego Prometu nie pozostawili złudzeń ekipie Tytana Jawor, komu należy się wygrana. Promet wygrał różnicą 66 punktów.

Nasi przystąpili do meczu bez kontuzjowanych Kamila Abramowicza oraz Mariusza Karwika.

Wprawdzie pierwsze punkty zdobyli goście, ale po kilku szybkich akcjach Prometu zrobiło się 7-2. Aktywny na atakowanej tablicy był zwłaszcza Ratajczak, który rozegrał świetne zawody. Kiedy kolejny szybki atak celnym rzutem zakończył Kołodziej, wałbrzyszanie prowadzili 13-5 i trener przyjezdnych wziął czas. Niewiele to jednak zmieniło obraz gry, bowiem nadal na parkiecie rządzili miejscowi. Po 10 minutach 25-11. Druga kwarta miała bardzo podobny przebieg. Nasi bardzo dobrze bronili i agresywnie atakowali zawodników Tytana na ich własnej połowie i to przyniosło spodziewane efekty. Po celnych rzutach za trzy punkty Myślaka i Borzemskiego, Promet prowadził już różnicą 20 punktów (37-17). Wałbrzyszanie nie zwalniali tempa i kolejnymi skutecznymi atakami rozbijali gości. Koszykarze z Jawora byli tylko tłem dla pomysłowo grających gospodarzy. W końcowych minutach pierwszej połowy kolejne punkty dorzucił Ratajczak i do przerwy Promet prowadził 52-22.

Trzecią kwartę od skutecznego rzutu rozpoczął Ratajczak. Przewaga Prometu rosła w błyskawicznym tempie. Goście nie mieli żadnej koncepcji, jak spowodować, by różnica punktowa między zespołami nie rosła w tak szybkim tempie. Pod koniec trzeciej kwarty nasi prowadzili już 74-26. W kolejnej akcji w defensywie ze świetnej strony pokazał się Iwański, który zablokował gracza Tytana. Dla Iwańskiego ten mecz miał szczególny charakter, bowiem w poprzednich latach skrzydłowy KK występował właśnie w ekipie z Jawora. Po 30 minutach 84-30.

Ostatnie 10 minut to spokojna i wyważona gra wałbrzyszan, którzy bez zbytniego wysiłku powiększali przewagę. Ta kwarta to również dwie piękne akcje zakończone efektownymi wsadami. W obu przypadkach w roli głównej wystąpił Ratajczak. Na 7 minut przed końcem meczu, po celnym rzucie Olszewskiego, gospodarze przekroczyli setny punkt (101-34).

Warto też dodać, że od następnego meczu barwy KK Promet będzie reprezentował Piotr Tarasewicz, który ma za sobą grę m.in. w Tytania Jawor.

KK Promet Wałbrzych – Tytan Jawor 111-45 (25-11, 27-11, 32-8, 27-15)

Promet: Ratajczak 39, Kołodziej 25, Łabiak 17, Iwański 11, Olszewski 10, Myślak 3, Borzemski 3, Małochleb 3.