Czytających: 4965

Wałbrzych: III liga koszykówki: Górnik Wałbrzych – Maximus Kąty Wrocławskie 74–68

Niedziela, 12 stycznia 2014, 12:26
Aktualizacja: 12:28
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika odnieśli dziesiątą z rzędu wygraną w rozgrywkach III ligi.

Pierwsza kwarta nie stała na zbyt wysokim poziomie. Obie ekipy miały spore problemy ze zdobywaniem punktów, stąd dość niski wynik 14-12.

W drugiej kwarcie poczynania ofensywne wyglądały znacznie lepiej, ale dość nieoczekiwanie goście prowadzili wyrównaną walkę i po 20 minutach prowadzili 35-34.

Kluczowa dla losów całego meczu była trzecia kwarta. Wtedy to koszykarze Górnika zaczęli grać szybciej i skuteczniej, a dodatkowo zaczęli bardzo mocno bronić. Efekty przyszły niemal natychmiast, bowiem Górnik po 30 minutach prowadził 54-47.

Ostatnia kwarta to kontrolowanie wydarzeń na parkiecie przez koszykarzy Górnika. Miejscowi nie dali rywalowi zbliżyć się na niebezpieczną odległość i pewnie wygrali różnicą 8 punktów. Klasą samą dla siebie był w tym meczu Rafał Glapiński.

Górnik Wałbrzych – Maximus Kąty Wrocławskie 74-68 (14-12, 20-23, 20-12, 20-21)

Górnik: Glapiński 26, Józefowicz 14, Iwański 9, Maryniak 6, Borzemski 6, Stochmiałek 5, Narnicki 5, Olszewski 2, Karwik 1, Fedoruk 0.