Wałbrzych: III liga koszykówki: Górnik Nowe Miasto lepszy od Spartakusa

Niedziela, 23 stycznia 2011, 16:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 stycznia 2011, 12:42
Autor: Sven
Mieczysław Młynarski motywował koszykarzy z Nowego Miasta do lepszej gry
Górnik Nowe Miasto Wałbrzych pokonał Spartakusa Jelenia Góra i nadal liczy się w rywalizacji o najwyższe miejsce w tabeli trzeciej ligi koszykówki.

Mecz od początku nie układał się po myśli gospodarzy. Nie wychodziły im przygotowane zagrywki, a rzuty z nieprzygotowanych pozycji najczęściej były niecelne. Po minie Mieczysława Młynarskiego było widać narastające zdegustowanie grą wałbrzyszan. Nie pomagały zmiany i przerwy na żądanie. Na szczęście jeleniogórzanie również mieli problemy ze zdobywaniem punktów i pierwsza kwarta zakończyła się ich dwupunktowym prowadzeniem.

Druga kwarta nie przyniosła zmiany stylu gry naszych zawodników i przewaga przyjezdnych wzrosła na koniec pierwszej połowy do sześciu punktów (29 – 23).

Przerwa i zapewne męska rozmowa w szatni podziałały na gospodarzy o tyle, że trzecia kwarta przyniosła im prowadzenie w meczu jednym punktem. W tej części gry Górnicy poprawili skuteczność i grę na tablicach.

Ostatnia odsłona meczu była już jednostronnym widowiskiem. Z minuty na minutę wałbrzyszanie powiększali przewagę nad słabnącym rywalem. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 64 – 50 dla Górnika Nowe Miasto. W poszczególnych kwartach: 9:11, 14:18, 16:9, 25:12.

Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Olszewski i Łabiak po 2, Borzemski – 3, Drywa i Bujnowski po 4, Karwik – 9, Neumayer – 10, Myślak – 12 i Kołodziej – 18. Dla Spartakusa najwięcej rzucili: Kozyra – 14 oraz Tokarewicz i Jaszczur po 10.